• Konya0 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kombassan Holdingde yönetim değişti! İşte yeni başkan
18 Ekim 2016 Salı 10:51

Kombassan Holding'de yönetim değişti! İşte yeni başkan

Kombassan Holding A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından 17.11.2016 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'nda değişikliğe gidildi.

Kombassan Holding A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından 17.11.2016 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ali Rıza Alaboyun getirildi.

Kombassan Holding’in kuruluşundan bu güne kadar Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Haşim ŞAHİN, Holdingin daha dinamik bir şekilde gelişimini sürdürebilmesi için Yönetim Kurulu Başkanlığında kan tazelemesinin iyi olacağını belirterek Başkanlık görevini Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlarından Ali Rıza ALABOYUN’a devretti.  Haşim ŞAHİN Holding Yönetim kurulunda Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya devam edecek.

ALABOYUN KİMDİR?

Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Sayın Ali Rıza ALABOYUN 63. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı, 64 ve 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinde ise Enerji ve Tabii Kaynakları Bakan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Bilgi, birikim ve tecrübesiyle Kombassan Holding’i daha ileri noktaları taşıyacağına inandığımız Sayın Ali Rıza ALABOYUN,  1957 Aksaray doğumlu olup,  evli ve üç çocuk babasıdır.

İlk ve Orta öğretimini Aksaray'da tamamlamıştır.  1975 Yılı Malatya Teknik Lisesi Makina bölümü mezunudur.  1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Maden İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra,  1983 ile 1989 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde Penn State Üniversitesinden Master derecesi almıştır.

1989 yılında Türkiye'ye döndükten sonra, 1989 ile 1994 yılları arasında Enerji Bakanlığı MTA ve Maden İşleri Genel Müdürlüklerinde çalışmıştır.

1994 ile 1996 yıllarında AFS Boru Sanayi A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak,  1996 – 1997 yıllarında Etibank Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile birlikte aynı dönemde Hollanda Etimine SA pazarlama şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Finlandiya Etiproducts OY pazarlama şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

28.05.2015 tarihinde seçildiği Kombassan Holding Yönetim Kurulu Üyeliğinden, 63.Dönem Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev alması nedeniyle 27.08.2015 tarihinde ayrılmak durumunda kalmıştır.

22., 23. ve 24. Dönem Aksaray Milletvekili olarak hizmet ettiği süreçte  TBMM KİT Komisyon Sözcülüğü, TBMM AB Uyum Komisyonu Başkan vekilliği ve NATO Parlamentosu Türk Grubu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Bu görev değişiminden sonra Holdingin Yönetim Kurulu şu şekilde:

Yönetim Kurulu Başkanı                               : Ali Rıza ALABOYUN

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı                : Haşim ŞAHİN

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı                : Erol KAYA

Yönetim Kurulu Üyesi                                   : İsmail PİRGON

Yönetim Kurulu Üyesi                                   : Talha ARSLAN

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi                    : Hamdi CANEVİ

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi                   : Mustafa Ulvi BEZİRCİ

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA