• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kombassan genel kurulu yapıldı
30 Mayıs 2013 Perşembe 17:42

Kombassan genel kurulu yapıldı

Kombassan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda, Kombassan’ın 2012 yılı faaliyetlerinin değerlendirilmesi ve yönetim kurulu seçimi yapıldı.
Kombassan Grubunun  Genel Kurulu 2. Toplantısı 30.05.2013 Perşembe günü Konya Bera Otelde yapıldı. Genel kurulda eski yönetim kurulu yeniden seçilerek görevine devam ederken, bağımsız yönetim kurulu üyeliklerine Hamdi Canevi ve M. Ulvi Bezirci seçildi. Kombassan Holdingin 2012 Yılı olağan Genel Kuruluna katılanların büyük oy çokluğuyla göreve gelen yeni yönetim şöyle;
Yönetim Kurulu:
Haşim Şahin, Ahmet Şan, Esat Şahin, Erol Kaya, Muzaffer Aydemir
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri:
Hamdi Canevi ve M. Ulvi Bezirci
Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, Genel Kurul açılışında yaptığı değerlendirmede; dünya pek çok krizin etkisiyle sarsıntılı bir dönem geçirirken, 2007 yılında görevi devraldıktan sonra yapılan iyileştirme çalışmaları sonucunda Kombassan’ın bugün itibarıyla geçmiş yılların zararını sıfırlayarak kar eder bir duruma geldiğini ifade etti. Şahin, ortaklarından aldıkları emaneti her geçen gün daha üst noktalara taşımaya devam edeceklerini belirterek, Kombassan bugün yurt içi ve yurt dışında onlarca işletmesi ve binlerce çalışanıyla borsada işlem gören, kurumsal yapıya sahip kuruluş dedi. Kombassan Grubunun ekonomiye ve faaliyet gösterdiği bölgelere katkısının daha önce rakamlarla ifade ettiklerini de belirten Şahin, biz ülkemize ve insanımıza hizmetin sevdalısıyız, önümüzdeki günlerde bize teslim edilen emaneti inşallah daha iyi yerlerde görmeyi arzuluyoruz, dedi. Kendilerini yeniden göreve getirenlere de teşekkür eden Şahin, “Vizyonumuzun temel hedefi, Anadolu’dan şahlanan bir güçle ülkemizi ileri taşıyacak adımlarda anahtar rol oynamaktır.” dedi.
Yönetim Kurulu Başkanı Şahin “şirketlerimiz, 2012 yılında yaklaşık 1 Milyar 11 Milyon TL ciro yapmışlardır. 2012 yılında bu ülkenin topraklarına toplam 65 Milyon’luk yatırım yaptık. İhracat rakamlarımız 110 milyon doları aştı. Büyümeyi planladığımız sektörlerimizdeki ekonomik dalgalanmalara karşı hep hazırlıklı olduk. Komyapı ile inşaatta, Kompen ile PVC’de, yeni yatırımlarla üretimin 4 katına çıkarılmasını planladığımız Divapan ile MDF sektöründe sürekli gelişme gösterdik.  Muratlı Karton’un yeni fabrikası ile sektörde kapasite artırımını planlarken bir yandan Rulman’da Romanya, Macaristan ve Türkiye’den sonra Hindistan da yeni tesis ve Çin’de şube çalışmalarına başladık. Bunların yanı sıra Gıda ve Hayvancılık, Turizm ve Otelcilik büyümeyi planladığımız diğer sektörlerimiz.” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA