• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kombassan beş firmasıyla en iyiler liginde
27 Ağustos 2010 Cuma 17:23

Kombassan beş firmasıyla en iyiler liginde

İstanbul Sanayi Odasınca gerçekleştirilen Ülkemizin En Büyük Sanayi Kuruluşları sıralamasında Kombassan Grubu Türkiyenin İlk 1000 Sanayi Kuruluşu arasına beş firma ile girerek büyük bir başarıya

İstanbul Sanayi Odasınca gerçekleştirilen ‘Ülkemizin En Büyük Sanayi Kuruluşları’ sıralamasında Kombassan Grubu Türkiye’nin İlk 1000 Sanayi Kuruluşu arasına beş firma ile girerek büyük bir başarıya imza attı. Listede, Kombassan Grubuna ait Kombassan Kağıt , Kompen , Komgıda, Divapan  ve  Muratlı Karton firmaları yer alıyor.

Büyükler listesinin ikinci 500 ünde yer alan şirketlerden, geçtiğimiz dönemde makine parkını önemli ölçüde yenileyerek, kapasite, ürün çeşidi ve kalitesinde önemli artışlar yakalayan Kombassan Kağıt, geçen yılki konumunu 111 sıra ileriye götürerek, 40. sırada kendisine yer buldu.

Tekirdağ Muratlı da üretimini gerçekleştiren, ülkemizin önemli karton üretim tesislerinden Muratlı Karton ise,  bu yıl listeye  361 inci sırada girerek büyük bir başarı gösterdi. Düzce’de faaliyet gösteren Divapan Entegre, sıralamada 110 basamak ileriye geçerek 379 uncu sırada yer aldı ve başarısını tescilledi. Sektöründe uluslararası ilk kalite belgesine sahip 47.000 m2’si kapalı,300.000 m2 alanda MDF ve MDF lam üretimi yapan Divapan bu başarısını, kısa bir sürede ulusal ve uluslararası düzeyde, büyük bir üretim hacmine ulaşmasına borçlu. Kompen ve Komgıda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda istikrarlı konumlarını pekiştirerek, başarı listesine adlarını yazdırmayı başardılar.

Kombassan Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, Kağıt-Karton, Makine-Teknoloji, Petrol Ürünleri, İnşaat, Mermer ve Maden, Gıda, Tekstil, Turizm gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketlerinin, ülkemizde ve dünyada yaşanan ekonomik istikrarsızlıklara rağmen konumlarını güçlendirdiğini, önümüzdeki dönemde gruba ait yeni şirketlerinin de bu tabloya eklenmesini hedeflediklerini söyledi. Bu tabloya girme başarısı göstererek, ülke ekonomisinin kalkınmasına katkı sağlayan tüm firmaları da tebrik eden Şahin, çok ortaklı bir gruba ait şirketlerinin bu başarısının örnek bir model oluşturduğunu, bu durumun pay sahipleri adına kendilerini de sevindirdiğini ve motive ettiğini belirtti.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA