• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kombassan aklandı!
13 Nisan 2010 Salı 16:42

Kombassan aklandı!

İşte Alman mahkemelerinin Kombassan Holding hakkında verdiği karar...

Almanya'nın Yargıtay'ı kabul edilen Federal Temyiz Mahkemesi, 23 Mart 2010 tarihinde verdiği BGH VI ZR 57/09 dosya nolu kararıyla Kombassan Holding'in hisse senedi satışının yasalara uygun olduğuna hükmetti.

Holding'ten yapılan açıklamada, mahkemenin aynı kararda 'firmanın ahlaka aykırı haksız fiil ve dolandırıcılık yapmadığına hükmettiği bildirildi.

Kombassan'ın hisse satışı işleminin resmi makamlardan izin alınmasını gerektiren bir husus olmadığını belirten Federal Temyiz Mahkemesi, dolayısıyla hisse senedi satışı yapan firmanın ya da temsilcilerinin faaliyetlerinin ahlaka ve ticari kurallara uygun olduğunu açıkladı.
Kombassan Holding'ten hisse senedi satın alan bir kişinin yaptığı başvuruyu karara bağlayan mahkeme, davacının tazminat talebini de reddetti.

Federal Temyiz Mahkemesi, firmanın şirket iştirakleri vasıtasıyla kar amacı taşıyan eyleminin, haksız fiil isnadını gerektirecek bir mahiyet taşımadığını belirtti.

Alman Federal Temyiz Mahkemesi'nin kararını değerlendiren Holding yöneticileri, bu kararla çeşitli çevrelerde dile getirilen 'Avrupa'da bulunan ortaklarına yönelik dolandırıcılık' iddialarının Almanya'nın en yüksek yargı organınca reddedildiğini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA