• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KOÇ, Konya da çevre eğitimi alan öğrencilerle
20 Ekim 2009 Salı 15:56

KOÇ, Konya' da çevre eğitimi alan öğrencilerle

Proje kapsamında Türkiye'nin 7 bölgesinde bin 750 futbol sahası büyüklüğünde bir alanı kapsayacak 700 bin fidan dikimi için kaynak oluşturuldu.
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "Ülkem için" projesi kapsamında geldiği Konya'da çevre eğitimi verilen öğrencilerle bir araya geldi. Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa katılan Koç, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Proje kapsamında Türkiye'nin 7 bölgesinde bin 750 futbol sahası büyüklüğünde bir alanı kapsayacak 700 bin fidan dikimi için kaynak oluşturuldu.

Koç Holding, dört yıldır sürdürdüğü "Ülkem için" projesi kapsamında 2009 yılı uygulaması olarak 81 ilde çocuklara yönelik çevre eğitimi veriyor. Koç Topluluğu bayileri tarafından TEMA Vakfı işbirliğinde yürütülen projeyle binlerce çocuğa çevre eğitimi verilmesi amaçlanıyor. Daha önce Eskişehir ve Gaziantep'te bin 500 çocuğa eğitim verilirken, üçüncü eğitim ise Konya'da gerçekleştirildi. Bu kapsamda kente gelen Mustafa Koç, ilk olarak Otokoç Konya şubesini ziyaret etti.

Koç Grubu'nun yürüttüğü ''Meslek Lisesi Memleket Meselesi'' projesi kapsamında Otokoç Konya Şubesi'nde öğrencilerle bir araya gelen Mustafa Koç, öğrencilerin yönelttiği birbirinden ilginç soruları cevapladı.

Bir öğrencinin "Küçükken mesleğiniz dışında başka bir iş yapmak gibi hayaliniz var mıydı?'' sorusuna Koç şöyle karşılık verdi: ''Hep yönetici olacak şekilde büyütüldüm ve yetiştirildim. Başka bir işte çalışmayı hiç düşünmedim. Yani pilot, doktor olmak gibi bir hayalim yoktu."

Bir başka öğrencinin, model aldığı bir isim olup olmadığı yönündeki sorusuna Mustafa Koç, her zaman Vehbi Koç'u örnek aldığını, onun yolunda gitmeye çalıştığını söyledi. Bu soru üzerine diğer bir öğrenci, ''Vehbi Koç'u örnek aldığınızı söylediniz. Onun kadar başarılı olabildiniz mi? Yani Vehbi Koç'un Koç'u kadar olabildiniz mi?'' şeklinde bir soru yöneltti. Koç, bu soru üzerine, böyle bir soruyu kendisinin cevaplamasının haksızlık olacağını, bunu çevresindeki insanların cevaplandırmasının daha doğru olacağını ifade etti.

Öğrencilerle yaptığı sohbetin ardından Mustafa Koç, ''Ülkem için" projesi kapsamında Mevlana Kültür Merkezi'ne geldi. Eğitime, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Koç Holding CEO'su Dr. Bülent Bulgurlu ve Koç Holding üst düzey yöneticileri katıldı. Salona çocukların yoğun alkışları arasında giren Mustafa Koç, bol bol imza dağıttı.

Programda konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, gelecek kuşakların çevre konusunda bilinçlendirilmesinin, kaynakların daha dikkatli kullanma ve çevre dostu yaşam alışkanlıkları geliştirme konusunda eğitim görmelerinin Türkiye ve dünyanın geleceği açısından son derece önemli olduğunu dile getirdi.

 

İKİ OKULUN BAKIM VE ONARIMINI YAPTILAR

Programda kısa bir konuşma yapan Karatay ilçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun ise önceki yıllarda Koç Holding'in, Karatay'da iki okulun bakım ve onarımını üstlendiğini belirterek, Mustafa Koç'un şahsında tüm Koç Topluluğu'na teşekkür etti. Ergun, diğer okulların bakım ve onarımı için Koç topluluğundan destek beklediklerini de dile getirdi.

Konuşmalardan sonra Özel Başak İlköğretim Okulu öğrencisi Aybüke Güler, yaptığı resmi Mustafa Koç'a hediye etti. Karatay Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun da Koç'a eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür plâketi takdim etti.

 

BİN 750 FUTBOL SAHASI BÜYÜKLÜĞÜNDE AĞAÇ DİKİMİ

2006 yılında bu yana Koç Topluluğu şirketleri, çalışanları, tedarikçileri ve bayilerin desteğiyle yürütülen "Ülkem için" projesinde daha fazla etki sağlamak amacıyla 2008 yılında tek bir konuya odaklanılarak, çevre bilincinin artırılmasına yönelik çalışmalar başlatıldı. Bu çerçevede Koç Holding, Çevre ve Orman Bakanlığı ve TEMA Vakfı işbirliğiyle, Türkiye'nin 7 bölgesinde bin 750 futbol sahası büyüklüğünde bir alanı kapsayacak 700 bin fidan dikimi için kaynak oluşturuldu. Ağaç dikimine paralel olarak çevre ve bilinçlendirme eğitimini pilot olarak belirlediği 10 ilde gerçekleştiren Koç Holding, 2009 yılında ise bu eğitimlerin Türkiye çapına yayılmasını sağladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA