• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KMÜ faaliyet raporu açıklandı
30 Nisan 2012 Pazartesi 11:48

KMÜ faaliyet raporu açıklandı

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 41. maddesine istinaden hazırlanan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin 2011 yılı İdare Faaliyet Raporu üniversitenin internet sayfasında yayınland

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun 41. maddesine istinaden hazırlanan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin 2011 yılı İdare Faaliyet Raporu üniversitenin internet sayfasında yayınlandı.

Üniversitenin 2011 yılındaki faaliyet sonuçlarını tüm yönleriyle açıklayan rapor, mali saydamlık ve hesap verme sorumluluğunu sağlamak amacıyla doğru, güvenilir, önyargısız ve tarafsız bilgiler kullanılarak hazırlandı. Raporda; ilgili tarafların ve kamuoyunun bilgi sahibi olmasını sağlamak üzere açık, anlaşılır, sade bir dil kullanıldı. 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 2011 yılı İdare Faaliyet Raporu; genel bilgiler, amaç ve hedefler, faaliyetlere ilişkin bilgi ve değerlendirmeler,  kurumsal kabiliyet ve kapasitenin değerlendirilmesi, öneri ve tedbirler, iç kontrol güvence beyanı ile mali hizmetler birim yöneticisinin beyanı olmak üzere toplam yedi bölümden oluşuyor.

Raporda öğrenci, akademik ve idari personel sayısındaki artış oranları, yeni açılan bölüm ve programlar, üniversitede yapılan bilimsel toplantılar, akademisyenlerin yayın oranlarındaki artış, kütüphane kapasitesindeki gelişim durumu gibi önemli veriler, ayrıntılarıyla sunuluyor. Ayrıca üniversitenin bütçe uygulama sonuçları da şeffaf veriler ile kamuoyu ile paylaşılıyor.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 2011 yılı İdare Faaliyet Raporuna www.kmu.edu.tr  adresinden ulaşılabiliyor.

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA