• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kişisel gelişim düşmanı Enderun Lisesinde
23 Aralık 2010 Perşembe 12:21

'Kişisel gelişim düşmanı' Enderun Lisesi'nde

İlginç kitap adlarıyla tanıdığımız, kendini 'Kişisel Gelişim Düşmanı' olarak tanımlayan, sıra dışı Yazar Bülent Akyürek ile öğrenciler Enderun Liseleri konferans salonunda söyleşi yaptı..
İlginç kitap adlarıyla tanıdığımız, kendini “ Kişisel Gelişim Düşmanı” olarak tanımlayan, sıra dışı Yazar Bülent Akyürek ile öğrenciler Enderun Liseleri konferans salonunda söyleşi yaptı: “Bizim elimizde kişiliğimizi geliştiren Allah’ın kitabı var.”diyerek söze başlayan yazar: “ Bugün bize kişisel gelişim diye pompaladıkları, Batı kaynaklı ve Allah’ın kitabına aykırı bir anlayış var. Bize her zaman şu devletler, şu Araplar düşmanınızdır diye anlattılar, yok öyle bir şey bu İngilizlerin, Arap kılığına girerek bize kurşun atmasıyla oluşmuş ve yerleşmiş bir anlayıştır, biz tam aksine Rahmet Peygamberinden aldığımız, öğrendiğimiz ve bu zihniyetle kurduğumuz bir Rahmet İmparatorluğunun çocuklarıyız.     Genç arkadaşlarım! Kötülükten uzak durun, bu anlayış tamamen şeytanidir, tevazu sahibi olun, kibirlenmeyin, bu, şeytanın bir özelliğidir, şeytanı kötülük sahibi yapan bu anlayış, bugün kişisel gelişim anlayışı etrafında bize verilmek isteniyor. Kişisel gelişim bize güç sensin, sen her türlü güce sahipsin, düşsen de kalk, hiç kimseye ihtiyacın yok. Hâlbuki bizim milletimizde kapımıza gelene kapımız açıktır misafir, bir emanettir. Unutmayın arkadaşlar! Mesleğimiz ne olursa olsun 2 metrekarelik yere sığacağız, kişi dünyada zengin de fakir de olabilir; ama zengin olarak ölemez, mirasınızı bırakacaksınız, mirasınızın hayırlı evlatlara ve hayırlı işlerde kullanılması için bırakacaksınız, amel defteriniz öldükten sonra da açık kalacak. Bugün, Batı, suyu (H2O) olarak değerlendirmiştir. Oksijen’de 2 element olamaz bu adaletsizlik,2 element Hidrojen’de olacak diyerek hayat kaynağını bomba yapmış, Hidrojen bombasını üretmiş. İşte bizden gizlenen veya görmemizi istemedikleri adalet anlayışı budur.”dedi.

Ardından Okul Müdürü İlhan Yılmaz: “ Sayın Bülent Akyürek bugün herkes tarafından tanınan ve ilgiyle takip edilen bir mücadele yazarımızdır. Hakkı her daim savunan bu yazarımızla öğrencilerimizi buluşturduğumuz için mutluyuz, kendisine de o değerli fikirlerinden istifade ettiğimiz için ve okulumuza teşrif ettiği için çok teşekkür ederim.” dedi ve çiçek hediye etti, konuşmasından sonra kitaplarını imzalayan Yazar Bülent Akyürek okulumuzdan ayrıldı.”
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA