• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kırsal kalkınmaya 200 milyon Avro hibe desteği
08 Temmuz 2011 Cuma 15:29

Kırsal kalkınmaya 200 milyon Avro hibe desteği

Konya Sanayi Odasında yapılan Kırsal Kalkınma Programı Çağrı İlanı toplantısında Kırsal Kalkınma Yatırımları başvuru işlemleri ve hibeler hakkında bilgi verildi.

AB’ye aday ve potansiyel aday ülkelerin birliğe tam katılımı öncesinde başlatılan Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) çerçevesinde Konya’nın da aralarında bulunduğu 17 İl’e 200 milyon Avro hibe desteği verilecek. Yatırımcılar, 10 ayrı alanda yapacakları yatırımların inşaat, makine ekipman, bilgi sistemleri, danışmanlık ve proje hizmetleri giderleri için hibe kullanabilecekler

Konya Sanayi Odası’nda yapılan Kırsal Kalkınma Programı Çağrı İlanı toplantısında Kırsal Kalkınma Yatırımları başvuru işlemleri ve hibeler hakkında bilgi verildi. Konuyla ilgili bilgi veren Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Konya İl Koordinatörlüğü Uzmanı Ömer Balun, hibenin Süt ve Et Üreten Tarımsal İsletmelere Yatırım, Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi, Yerel Ürünlerin ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi, Kırsal Turizm, Kültür Balıkçılığının Geliştirilmesi alanlarında asgari yüzde 50 oranında verileceğini söyledi.

Bu 10 alanda yapılan yatırımlarda inşaat, makine ekipman, bilgi sistemleri, danışmanlık, proje hizmetleri ve görünürlük harcamalarının destekleneceğini belirten Balun, hibeden yararlanmak isteyen yatırımcıların, Kule Site’de yer alan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Konya İl Koordinatörlüğü’ne projelerini teslim etmeleri gerektiğini kaydetti.

Başvuru süreci ise şu şekilde işleyecek:
“Birinci Başvuru Çağrı ilanı kapsamında dağıtılacak destek miktarları belirlenirken yatırım süresi en fazla 30 (otuz) gün olacak olan başvurular kabul edilip değerlendirmeye alınacak. Başvurular 01.08.2011 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlanacak, başvuruların son teslim tarihi 15.08.2011.
İkinci Çağrı için ise; Başvurular 05.09.2011 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlanacak. Başvuruların son teslim tarihi ise 20.09.2011. “

Konu hakkında ayrıntılı bilgiye Konya İl Koordinatörlüğünde yer alan yardım masasından veya 444 85 35 numaralı telefonu ile www.tkdk.gov.tr adresinden ulaşabileceği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da HDP terörü! AK Parti ekibine saldırdılar
  • Konya'da gece yarısı korkutan yangın
  • Konya'da feci kaza! 6 saat yardım bekledi
  • Konya'da gergin gece! Pompalı ile dehşet saçtı: 9 yaralı
  • Konya'da acı ölüm! Avlanmak için girdiği gölet sonu oldu

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA