• Konya11 °C

Aydoğan Deveci

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KİRLİ POLİTİKA VE HALK OYLAMASI

24 Ağustos 2010 14:11

Halk oylaması süreci hava sıcaklığına paralel bir seyir izliyor. Meydanlar coşkulu vatandaş oyunu bilinçli kullanmak için takipte. Tabi haddini aşan sözler, edep dışı ithamlar da serseri kurşun misali hedef arıyor.

Terörist başının yamağı bir açıklama yapıyor. Kim ki o açıklama yapsın? Kim ki o Milletim onun lafını dinlesin? Adam mı o, insan mı ki dediğinin bir değeri olsun? Silahıyla bölemediğini diliyle parçalayacak. İddiası: “Devlet ile terör örgütü görüştü…” Ak Parti’ye saldırmayı tek politik malzeme haline getirenler için can simidi oluyor teröristin provokasyonu.

Dün apoya hayat öpücüğü verenler bu gün kalfasının sözüyle politika devşiriyor. Bu ne Ak Parti düşmanlığıdır böyle. Devletin Başbakan’ı resmi ağızdan hadisenin yalan olduğunu söylüyor sen Başbakan’ının yerine teröristi dinliyorsun. Şerefsizin amacı belli Türkiye’yi karıştırmak sen ona alet oluyorsun. Memleketin politikacıları edepli olmalı, akıllı olmalı, sırf iktidara konmak için gözünü kapatıp hakaret kusmamalı. Hele söz MHP’ye gelince bu konular iki kere düşünülmeli. Sizin Başbuğunuz var, kitabınız var, ilkeleriniz var, ağabeyleriniz var. Siz yeni yetme partinin sorumsuz politikacısı olamazsınız. Mesele bölücülükse, derdiniz milli birlik ve kardeşlikse, neden “özerklik” diye zırvalayanlara saldırmıyorsunuz? Raket misali kolunu aynı yönde sallaya salya, kulak tırmalayan sesiyle millete küçük dilini gösteren Genel Başkan; neden Diyarbakır Belediye Başkanını bir ele almıyorsun? BDP’ye mecliste gülücükler Ak Parti’ye küfürler öyle mi? Ama doğru halk oylamasında BDP’yle aynı koalisyondasın.

"Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, Jandarma Uzman Onbaşı Emrah Yalım (26) şehit oldu. Cenazelerinin istismar edilmemesini isteyen şehit babası törenlere kendini bilmezlerin katıldığını söyledi.” Haberin devamı daha vahim, ''Cenaze törenlerinde o yuhalanıyor, bu yuhalanıyor. Cenaze sahipleri de bu durumdan rahatsız oluyor. Bu nedenle cenaze töreninin nerede yapılacağına tam olarak karar vermedik. Kendini bilmezler oluyor. Ben partici falan değilim. Particiler ortaya çıkıyor. Bakan gelmiş onu yuhalıyor. Ben hiç bir partiye de mensup değilim. Cenazemizin istismar edilmesini istemiyoruz.” Cenaze sahibi tedirgin evladına mı yansın sırf Ak Parti’ye saldıralım diye abdestli oldukları bile bilinmeyen provokatörleri mi kovalasın? Siz bu adetleri nereden aldınız? Türk Milletinin cenazelerde bağırıp çağırma, küfretme, gelene gidene saldırma gibi bir hasleti mi var? Bu utanmazlık bile millete verdiğiniz zararların yanında küçük görünüyor gözümüze. Aklınızı başınıza alın! Yarışın rakiplerinizle, ülke kötü yönetiliyor deyin, ekonomi şöyle biz böyle yapacağız deyin, sağlık kötü, eğitim berbat bizim projelerimiz şunlar deyin, öpüp başımıza koyalım. Ancak terörist sözüyle Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ına hain demeyin. Yarışın, kazanın iktidar olun sizleri alkışlamayan şerefsiz.

MHP’nin vatan sevgisi CHP’nin “Laiklik hassasiyetine” benziyor. Siyasi rakibini icraatla geçemeyince hain diyeceksin. Ölçüsü ne vatan severliğin? Yok, o zaman atış serbest bağır, çağır, kır, dök… Yalnız bir gerçek daha var: Millette böyle üç kağıtları yutmaz! Seçim zamanı sandığa gömülünce anlarsınız bunun ne demek olduğunu. Gerçi çözümü biliyor Devlet Bey önce istifa edip bir söz verirsin, sonra sözünü yutup koltuğa geçersin…

     

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da trafik kazası: 1 ölü
  • Konya'da satılan konut sayısı
  • NEÜ’de 5. Geleneksel Spor Şenlikleri ödül töreni yapıldı
  • FETÖ'nün kritik isimlerine Konya merkezli 27 ilde operasyon!
  • İŞKUR kampanya otobüsü Beyşehir’de vatandaşı bilgilendirdi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA