• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kipa ve Kızılaydan Ramazan dayanışması
17 Ağustos 2009 Pazartesi 18:01

Kipa ve Kızılay'dan Ramazan dayanışması

Sosyal sorumluluk projelerini sürdüren Kipa'nın Kızılay ile birlikte gerçekleştirdiği Ramazan dayanışması bu yıl da tekrarlanıyor.
 Sosyal sorumluluk projelerini sürdüren Kipa'nın Kızılay ile birlikte gerçekleştirdiği Ramazan dayanışması bu yıl da tekrarlanıyor.
Verilen bilgiye göre müşterilerini, "Kipa - Türk Kızılayı Ramazan Dayanışması" kampanyasına davet eden Kipa'nın tüm mağazalarından satın alınacak Ramazan Paketleri, Kızılay tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kipa tarafından hazırlanan "Ramazan Paketleri", 15 Ağustos - 19 Eylül 2009 tarihleri arasında Kipa müşterileri tarafından Kızılay'a bağışlanabilecek. "Kipa - Türk Kızılayı Ramazan Dayanışması Kampanyası"nın uygulandığı tüm Kipa mağazalarında bağışları Kızılay görevlileri teslim alırken,
belirli mağazalarda ise kampanyayı desteklemek amacıyla Kızılay çadırları kurulacak.
Kipa müşterilerinin satın aldıkları 5 farklı içerikteki Ramazan Paketleri, sertifika karşılığında mağazalarda kurulan stantlarda toplanacak ve Kızılay'ın 27 şubesi aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Bağış yapanlar kampanya sonunda, yaptıkları bağışın nereye ulaştığını www.kizilay.org.tr sitesinden öğrenebilecek.
Müşteriler, mağazalarda oluşturulan Ramazan Paketi alanlarından bağışlamak istedikleri kadar paketi alarak kasaya gelecek. Eğer bağış miktarı yüksek ve müşteri bunu Kızılay görevlisi ya da çadıra ulaştırmakta zorlanıyorsa bu durumu kasiyere bildirecek. Mağaza bu durumlarda paketlerin transferi için bir eleman tahsis edecek.
Kızılay yetkilileri kasa çıkışında kurulacak Kızılay standında hazır bulunarak, müşteri ile irtibata geçecek. Bu aşamada kasiyer bağışta bulunmak isteyen müşteriyi Kızılay standına yönlendirecek. Kızılay yetkilileri her mağazada açılış kapanış saatleri arasında iki vardiya görev yapacak. Bağışı teslim alan Kızılay görevlisi, paketin üzerine Kızılay logosunu yapıştıracak ve belge ile müşteriden koliyi/kolileri teslim alacak. Müşteriler koliler konusunda kısıtlanmayacak, diledikleri kolileri bağışlamaları
sağlanacak.
Kipa, "Ramazan Dayanışması" kampanyasını, İzmir'deki beş mağazasının yanı sıra İstanbul Kurtköy, Silivri, Ankara, Aydın, Antalya, Alanya, Bursa, Bodrum, Çanakkale, Çorlu, Denizli, Edirne, Burhaniye, Keşan, Kırklareli, Konya, Ayvalık, Marmaris, Mersin, Kuşadası, Yalova, Derince ve Uşak'taki hipermarketlerinde uyguluyor.
Kipa Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Direktörü Yılmaz Attila, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kurum olarak sosyal sorumluluk çalışmalarına önümüzdeki dönem de devam edeceklerini vurgulayarak, Kızılay için 2008'de 115 bin liralık bağış toplandığını anımsattı. Attila, gelecek yıllardaki hedeflerinin ise 1 milyon liraya ulaşmak olduğunu bildirdi.
Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali ise verilen desteğe teşekkür ederek, Kipa ile 2 yıl önce başlattıkları Ramazan dayanışmasının bu yıl da devam etmesinden mutluluk duyduklarını belirtti. Küçükali, tüketicileri ve kurumları kampanyaya daha fazla katkıda bulunmaya davet etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA