• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kim gider kim gelir hükümet karar verir
22 Ekim 2013 Salı 12:38

'Kim gider kim gelir hükümet karar verir'

Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada BDP'den yapılan açıklamalara atıfta bulunarak "birileri çıkıp da İmralıya kim gider kim gelir bunun kararını vermek tamamen Hükümete aittir dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Merhum Aliya İzzetbegoviç'i, vefatının 10. yılında rahmetle anıyoruz.

İzzetbegoviç Bosna'nın en zor zamanlarına şahit olmuştur. Yıllarını hapiste geçirmiş olmasına rağmen, ülkesi ve milleti için çalışmaktan bir an geri durmamıştır.

Pilotlarımızı sağ-salim ailelerine kavuşturduk. Bu süreçte çok dikkatli davrandık. Özellikle Katar ve Lübnan hükümetlerine gayretlerinden ötürü teşekkür ediyor.

Büyük devlet olmanın da bazı külfetleri var. Külfetten kaçanlar nimete ulaşamaz.

Kuşkusuz büyürken bizi çekemeyenler bölgede Türkiye'yi hedef alacaklar. Bizim gelişmemizi istemeyen odaklar var.

İçeride olduğu kadar dışarıda da Türkiye'nin büyümesin önlemeye çalışanlar var. İçeridekiler ve dışarıdakiler ortak çalışıyor.

Kanlı terör örgütlerini koruyan kollayanlar, Türkiye'de bir kışkırtma çalışması içinde olanlar var. Sistemli bir şekilde kampanya yürütüyorlar.

Birileri çıkıp da 'İmralı'ya kim gidip kim gelir' bunun kararını hükümet verir. İster gönderir ister göndermez. Kimse çıkıp da bize rota çizmesin.

11 yıl boyunca hem içeride hem dışarıda sadece hakkı savunduk, Bugün de hakkı savunuyoruz. Türkiye'de yaşanan olumsuzluklara rağmen huzur içinde bayram yaşadık. Suriye'de açlıkla mücadele edenlere eşek, kedi, köpek etinin yenilebileceğine dair fetvalar verildiği, çarenin burada arandığı manzaralar yaşanıyor. Bir paket sigaraya hamile kadınların nişan alındığı bir manzara yaşanıyor.

Bir avuç elmas için kardeşine sırtını dönecek bir millet değiliz. Bu coğrafyadaki herkes bizim her şart altında adaleti, barışı savunacağımızı bilsin. Türkiye eski Türkiye değildir. Türkiye'nin hedefleri var. İçeride ve dışarıda koro halindeki kampanyalar yeni Türkiye'ye zarar vermez. Kimsenin karanlık senaryoları karşısında boynumuzu eğmeyiz.

Geçtiğimiz hafta içinde Avrupa Komisyonu Türkiye İlerleme Raporu'nu yayınladı. Raporda yer alan tespit ve eleştirileri büyük bir samimiyetle not ettik. İlerleme Raporu eksik veya yanlış bilgilendirme neticesinde veya inadi bir yaklaşımla yanlışlar içerse de genel itibariyle hükümetimizin reform kararlılığını teyit ediyor. Suriye ve Mısır'da yaşanan olaylardan sonra üye ülkeler için de ilerleme raporu hazırlamasının vakti gelmiştir. Tek dedi Türkiye hakkında mı ilerleme raporu hazırlamaktır. Aday ülkeleri eleştirmekte son derece cömert olan AB'nin kendi ilerleme raporunu yazmasını samimiyetle bekliyoruz. Biz müktesebata uyum noktasındaki çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA