• Konya28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğluna lider demeyelim
03 Haziran 2015 Çarşamba 09:10

Kılıçdaroğlu'na lider demeyelim

​Cumhurbaşkanı Erdoğan SHOW TV'de canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
- Bayırbucak Türkmenlerine her türlü insani desteği veriyoruz
- MHP milliyetçilik derken sadece kafa tası milliyetçiliği yapıyor. MHP'nin milli bir meselesi yok.
- New York Times bir görevi ifa ediyor. New York Times Sultan Abdülhamid'e de aynı şeyi yaptı, Menderes'e de yaptı, bana da yaptı.
- Paralel yapı tamamen temizlendi mi? sorusuna "Paralel yapı 40 yıldır süren bir yapılanma. 40 yıllık bir yapıyı bir anda silip atamazsınız. Biz bu mücadeleyi hukuk içerisinde vermek zorundayız. Dert Türkiyeyi bölmek parçalamak ve yutmak."
- Bank Asya'ya el konulmasıyla ilgili "Meşru olmayan yollardan paralar toplandı. Bank Asya eğer hukuk içinde olmamış olsa 1.5 yıl önce anında el konulurdu. Bir hukuki süreç takip ediliyor.Orada meşru olmayan yollarla nasıl paralar toplandı ve nasıl böyle bir yapı, finans sektöründe ayakta tutuldu, şimdi bu ortaya çıktı. Suistimaller ortaya çıktı, BDDK nihayetinde, TMSF'nin teftiş raporları neticesinde kararını verdi, tabii bu kararın neticesinde de TMSF'ye devredildi. Bu süre 1,5 yıl sürdü. Eğer hukuk içerisinde bu olmamış olsa, zaten 1,5 yıl önce hemen anında el konulurdu ama bir hukuki süreç takip ediliyor ve bu hukuki süreçte de en sonunda buraya gelindi, şimdi artık TMSF burayı yürütüyor."
- Seçim güvenliği tartışmasına ilişkin "Doğuda muhtarlar tehdit altında. Seçim güvenliği iddiaları Türkiyenin itibarını bozmaya yönelik iftiralardır. Bunlar yenilgiye erken bahane uydurmaya çalışıyorlar. Herhalde yaptıkları anketlerde yenilgiyi görüyorlar."
- Koalisyon tartışmalarına yönelik, "Koalisyonda ne güven ne de istikrar bulabilirsiniz. Meclis'te çalıştırmıyorlar. Başbakan olarak halktan aldığınız yetkiyi kullanamıyorsunuz.Gelmeyiz dedikleriyle de bir araya gelebilirler. HDP ile MHP bir araya gelebilir."
- Başkanlık sistemi muhalefetin işine gelmiyor. Bu sistem yanlış. Yeni Türkiye'yi getirecek yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var. Meydanlar Başkanlık Sistemi için, Yeni Anayasa için, Yeni Türkiye için "evet" diyor. Başkanlık sisteminin geleneklerimize göreneklerimize uygun olması lazım. Konuşalım, tartışalım, nihai kararı veririz.
- Ben geçmiş seçimlerdeki heyecanı görmüyorum. O alıştığım eski canlılık, hareketlilik yok.
- Altın klozet polemiğine ilişkin, "Lider demeyelim, lider bu seviyeye düşmez. Bu ülkede siyaset yapanlar, buraya "Kaçak Saray" diyecek kadar densiz bir duruma düşer mi? Siz altın klozet dediğiniz zaman ya burayı görmüş olacaksınız ya da kılavuzunuz yanlış. Bu zaten kasetle geldi! Kasetle gelen lider olamaz. Kendi evlerindeki klozetleri yayınlıyorlar."
- Dürüstlük siyasetin en önemli limanıdır.
- Yurt gezilerine çıkmaya yasal hiçbir engel yoktur. Milletimize yardımcı olmamız gereken bir makamdayız.
- Doğan Medya Grubu'nun yayınlarına ilişkin, " Nereyi ayağa kaldırırlarsa kaldırsınlar, hukuk içinde bunlarla mücadele etmeye devam edeceğiz."
- Bu milleti dağa, teröre teslim etmeyeceğiz. Ne aydını bunlar karanlık. Yasin Börü'yü şehit eden zihniyete bu 200 aydın nasıl destek veriyor. Bir kınamada bulundular mı?
- Biz açılım sürecini başlattığımızda HDP diye bir şey yoktu. Maskeli tipler olduğu sürece çözüm süreci tehdit altındadır. İki hastane açtık, kimseyi açılışa göndermediler.
- 7 Haziran'da hükümet güven oylaması yapmış olacak. Asla koalisyon olacağını düşünmüyorum, gittiğim yerlerde böyle bir hava yok.
- Türkiye bölgede belirleyici bir konumda.
- Mısır'daki darbe süreciyle ilgili "Demirtaş samimiyse çağrı yapmasına gerek yok. Mısır'a kimi gönderecekse göndersin. Sisi ile aynı masaya oturmam. Benim darbecilerle aynı masaya oturmam mümkün değil."
- Cumhurbaşkanlığı Sarayı tartışmalarına ilişkin, "Çankaya Köşkü'nden gelen demirbaşlar haricinde herhangi bir şey almış değilim."
- Seçimlere ilişkin, "Seçime katılımı çok önemsiyoruz! Yüksek katılımlı bir seçim olmasını ümit ediyorum. Bunu başaralım ki, milli irade tam teşekkül etsin."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'nın genç milletvekili Selman Özboyacı oldu
  • Ömer Faruk Okka: “Önemli bir virajdan geçtik”
  • Yeni Türkiye’nin Başlangıcını Hep Birlikte Gerçekleştirdik
  • Konya'da feci kaza! Minibüs otomobille çarpıştı
  • Konya'da otomobiller çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA