• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğlu bu sorulara nasıl cevap verecek?
28 Ocak 2009 Çarşamba 01:18

Kılıçdaroğlu bu sorulara nasıl cevap verecek?

Yeni Şafak yazarı ibrahim Kahveci Kemel Kılıçdaroğlu'na öyle sorular sordu ki.. İşte o sorular.
Yeni Şafak yazarı ibrahim Kahveci Kemel Kılıçdaroğlu'na öyle sorular sordu ki.. İşte o sorular;
 
 
Kemal Kılıçdaroğlu'nun dosyası!

Başkası hakkında bülbül kesilenler, kendileri hakkında benzer konular gündeme geldiğinde neden suskunluğa boğulurlar? Ellerinde başkaları hakkında dosyalar olduğunu her fırsatta ifade ederlerken kendileri hakkında neden dosya oluşturmazlar? Kendi geçmişleri ile bugün gündeme getirdikleri arasında bir benzerlik mi vardır yoksa?

Kimi ifade ettiğimi anlamışsınızdır. Son günlerin sessiz kişisi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu kastediyorum. Yani Doğan medyasında yıldızı parlatılan kişiden bahsediyorum. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayından bahsediyorum. Kemal Kılıçdaroğlu'ndan söz ediyorum.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu kamuoyunun beklediği cevaplara sessiz kalmayı ne kadar daha sürdürür bilmiyorum. Ama ben konuları gündeme getirerek İstanbul seçmeninin beklediği riskleri aktaracağım:

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cevap bekleyen sorular:

1-Aydın Doğan'ın ve İş Bankası'nın ortaklığında alınan Petrol Ofisi'nin borçlu şirketle birleşmeden doğan borç yükü nedeniyle, devlet ne kadar vergi kaybı yaşamıştır?

2-Halen Petrol Ofisi üzerinde bulunan birleşmenin borç yükü nedeniyle, devlet ne kadar daha vergi kaybına uğrayacaktır?

3-Petrol Ofisi ile İş-Doğan Yatırımları şirketinin birleştirilmesi ile toplamda devletin vergisinden ne kadar kaçınılmış olacak?

4-Bu birleşme esnasında İş Bankası Yönetim Kurulu'nda bulunmanız sebebi ile rolünüz ne oldu?

5-Bu birleşme ile devletin vergi kaybına uğrayacağını biliyor muydunuz? Yoksa siz birleşmeden dolayı devletin vergi kaybetmeyeceğini mi sanıyordunuz?

6-Birleşmeden sonra İş Bankası'nın elindeki POAŞ hisselerini Doğan Grubuna satarken, sadece 180 gün sonra bu hisselerin OMW'ye satışı ile CHP'nin de ortak olduğu bankanın 740 milyon dolar kazançtan mahrum olduğunu biliyor musunuz?

7-İş Bankası ile Doğan Grubu'nun Petrol Ofisi işbirliğinden Doğan Grubu'nun büyük kârla ayrılmasında sizin katkınız olmuş mudur?

8-Geçmişte Doğan Grubu ile oluşan yukarıdaki ekonomik ilişkinizde devletin vergi kaybetmesi sizi rahatsız etmiş midir?

Ve bugüne ait sorular:

9-İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı adaylığınızda Doğan medyasında sizin adaylığınız hakkındaki haberlerin etkisi var mıdır? Doğan medyasında sizin adaylığınız istenmiş midir?

10-Doğan Grubu'nun sizin adaylığınızı istemesinde, geçmişte yaşanılanların benzerleri gelecekte de olabilir düşüncesi sizce etkili olmuş mudur?

Geleceğe ilişkin sorular

11-Bu açıdan Doğan Grubu'nun Hilton arazisi için yeni imar planı isteğine ne demeyi düşünüyorsunuz?

12-Doğan Grubu'nun Petrol Ofisi'ne ait Çubuklu'da bulunan arsası üzerindeki imar isteğini nasıl karşılayacaksınız?

13-Geçmişte devletin vergi kaybını engelleyemezken yarın Doğan Grubu'nun imar isteklerine karşı durabilecek misiniz? Veya nasıl duracaksınız?

Sayın Kılıçdaroğlu geçmişin yolsuzluk dosyaları ile parlatılan kişisi iken, bugün kendi hakkındaki duruma neden sessiz kalıyor? Ben en azından önemli bir seçim öncesi kendisi hakkında da bir dosya hazırlayarak kamuoyuna açıklama yapmasını beklerim. Bu beklentimin Kılıçdaroğlu'nun kendi tavrı ile de çelişeceğini de sanmıyorum.

Kamuoyu artık kendi dosyanızı bekliyor Sayın Kılıçdaroğlu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA