• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KGCde Alemdar dönemi
04 Mart 2012 Pazar 14:14

KGC'de Alemdar dönemi

Konya Gazeteciler Cemiyeti başkanlık seçimi gerçekleştirildi. Seçim sonucu Memleket İletişim A.Ş imtiyaz sahibi Adem Alemdar yeni başkan oldu

Adem Alemdar ve Ömer Kara’nın yarıştığı Konya Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu’nda 102 oy alan Adem Alemdar başkan olurken Ömer Kara ise 100 oy aldı.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu Esnaf Birliği Cemo Toplantı Salonu’nda üyelerin katılımı ile yapıldı. Konya Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu’nda adaylar seçim öncesi konuşma yaparak vaatlerini bildirdiler. İlk olarak konuşan aday Adem Alemdar, Konya’da mesleğin namusunu yüklenmek istediklerini söyledi. Alemdar, “Konya barındırdığıgazeteciler ile Türkiye basınına örnek olan bir şehir. Bizler Konya’nın dünyaya açılan kapısıyız. Biz bu mesleği icra ederken büyük sorunlarla karşılaşıyoruz. Sorunların büyüklüğü önemli değil aşılması önemlidir. Bu sorunları birlikte aşacağız” dedi.

Seçim yapılıyor diye olur olmaz vaatlerde bulunmayacağınıifade eden Alemdar, başkan olduğu takdirde birliktelik ortamı oluşturacaklarınıve karşılaşılan sorunlarda beraber olacaklarını belirtti. Basın kartları ve plakaların işlevsel olarak kullanılması yönünde de çalışacağını dile getiren Alemdar, “Gazetecilerin ev sahibi olması yönünde çalışmalar yapacağımızısöyleyebilirim. Gazetecilerin yorgunluk atmaları için tatil imkanı sunacağımızısöyleyebilirim. Ayrıca emekli gazeteciler ile genç arkadaşlarımızı buluşturup tecrübelerin paylaşıldığı bir ortam oluşturacağımız söyleyebilirim” diye konuştu. Teknolojiyi yakın takip edecekleri vaadinde bulunan Ömer Kara ise, başkan olduğu takdirde cemiyet mensuplarını tablet bilgisayar dağıtacağını belirtti. Gazetecileri kiradan kurtarıp ev sahibi yapacağını söyleyen Kara, gazetecilerin gelirini arttıracağı vaadinde bulundu. Konuşmalar sonrası seçime geçildi. 204 üyenin oy kullandığı seçimde Adem Alemdar 102 oyla başkan olurken Ömer Kara 100 oy aldı. Seçimde bir oy boş çıkarken bir oy da geçersiz sayıldı. Seçim sonrasıkonuşan yeni başkan Adem Alemdar, yeni dönemin tüm camiaya hayırlı olmasıtemennisinde bulundu.

YENİ YÖNETİM KURULU

Adem Alemdar’ın başkanlığındaki yeni yönetim asil listesişöyle; Sefa Özdemir, Yasin Duysak, Çetin Oranlı, M. Ali Köseoğlu, Dursun Seyis, Mustafa Güden, Ali Sait Öge, M. Kayhan Yıldız, Mehdi Demir ve Hüseyin Toptaş.Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri de; İbrahim Büyükeken, Murat Dönmez, Şerife Kaya, Mustafa Kömürcü ve Atilla Memiş oldu. Denetim Kurulu Asil Üyeleri de; Recep Çınar, Ahmet Turan ve Yasin Dinç oldu. Onur Kurulu’nda, Rıdvan Bülbül, Seyit Küçükbezirci, Esat Duysak, Nail Bülbül, Durmuş Alagöz, Orhan Berk ve Cihat Yazıcı yer aldı. Federasyon Asil Delegelerini ise, Sefa Özdemir, Mustafa Arslan, Lokman Koyuncuoğlu ve Adem Alemdar oluştururken, yedek delegelerde Osman Başeğmez, Harun Yılmaz, Mustafa Ertaş ve Abdullah Yıldırım oldu

YORUMLAR
kongre
Burak Sarıbaş
Bu seçim kongresi cemo düğün ve toplantı salonunda yapılmamışmıydı
195.174.112.227
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA