• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kentsel Dönüşüm Semineri başladı
15 Haziran 2011 Çarşamba 13:40

Kentsel Dönüşüm Semineri başladı

Meram Belediyesi personeline yönelik olarak 2 hafta sürecek Kentsel Dönüşüm Hizmet İçi Eğitim Semineri başladı.

Meram Belediyesi personeline yönelik olarak 2 hafta sürecek Kentsel Dönüşüm Hizmet İçi Eğitim Semineri başladı.

Meram Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi(S.Ü.) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi işbirliğiyle organize edilen eğitim seminerine İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Emlak İstimlak Müdürlüğü çalışanları katılıyor.

Belediye Meclis Salonu’ndaki seminer programı 2 hafta sürecek. Eğitim seminerlerine S.Ü. Mühendislik Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Tayfun Çay, Arş. Gör. Aslı Başarır, Yrd. Doç. Dr. Şaban İnam ve Dr. Fatih İşçan konuşmacı olarak katılıyor. Kentsel Dönüşüm Semineri 24 Haziran 2011 tarihine kadar hafta içi devam edecek.

Kentsel Dönüşüm Hizmet İçi Eğitim Semineri’nde;
Kentsel Dönüşüm’e Giriş, Kentsel Dönüşüm İçin Yasal Düzenleme İhtiyacı, Kentsel Yenileme Kavramı, Kentsel Dönüşüm Stratejileri, Sürdürülebilir Gelişme ve Kentsel Dönüşüm, Güncel Uygulamalar, Kentsel Mekanın Yeniden Üretiminde Kullanılan Uygulama Araçları ve Kentsel Dönüşüm Gereksinimi, Kentsel Dönüşüm Uygulamalarında Yaşanan Sosyal, Ekonomik, Planlama ve Tasarım, Çevresel ve Yönetsel Sorunlar, Kentsel Dönüşüm Uygulamalarında Kentsel Mekanı Oluşturan Dinamikler, Türkiye’de Kentsel Dönüşüm İle İlgili Kanunların Değerlendirilmesi, Kentsel Dönüşüm Uygulamalarında Proje Üretim Süreci, Kentsel Dönüşüm(Kapsamı, Amacı, Hedefleri, Nedenleri) Arazi Yönetimi İhtiyacı, Türkiye ve Dünyada Yaşanan Süreç, Kentsel Dönüşüm Uygulamalarında Çok Amaçlı Yaklaşım ve Etki Değerleri, Kentsel Dönüşüm Çalışmalarının Harita-Tapu-Kadastro Sektörü İçin Önemi, Kentsel Dönüşüm-Kamulaştırma Çalışmaları, Kentsel Dönüşüm Kanun Tasarısı, Pilot Uygulamalar Eşliğinde Kentsel Dönüşüm Analizi gibi konular ele alınıyor.

Meram Belediyesi çalışanlarına geçtiğimiz hafta içerisinde de ‘Protokol ve Görgü, Nezaket Kuralları’ ile ‘İletişim Becerileri’ konusunda seminer verilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA