• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kent Konseyi kentleşmede önemli bir rol alacak
30 Haziran 2009 Salı 14:08

'Kent Konseyi kentleşmede önemli bir rol alacak'

2009 yılı Selçuklu Kent Konseyi ilk genel kurul toplantısı Alaadddin Keykubat salonundagerçekleşti.
Yerel yönetimlerin karar alma süreçlerine katılımın yüksek düzeyde sağlanması amacıyla 5393 sayılı Belediye Kanunun 76. maddesine göre, 2009 yılı Selçuklu Kent Konseyi ilk genel kurul toplantısı Alaadddin Keykubat salonundagerçekleşti.
 
Toplantıya, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya İl Müftüsü Şükür Özbuğday, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri, Dernek ve Oda Başkanları, Muhtarlar çok sayıda vatandaş ile Genel Kurul Üyeleri katıldı.
 
Katılımcı kent yönetimi ve yönetişim anlayışının en önemli ve en temel unsurunun Kent Konseyi olduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Kent Konseyi; sürdürülebilir kalkınma ve sürdürülebilir kent oluşturma amacı ile kent sorunlarını ele almak, yerel yönetimlerin karar alma süreçlerine halkın katılımını sağlamak, kentin kalkınma, gelişimine ve eylem planlarının hazırlanmasına katkıda bulunacak projeler üretmek, bu planların hayata geçirilmesini sağlayacak önerilerde bulunmak, yerel demokrasinin gelişim ve yerleşimine katkıda bulunmak, kentte yaşayan tüm bireylerin kentlilik ve hemşehrilik bilincinin artırılmasını sağlamak amacını taşımaktadır. Toplantımıza gösterdiğiniz ilgi ve katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.
 
Genel Kurul toplantısında Yürütme Kurulu üyeleri belirlendi ve Yürütme Kuruluna Kadın ve Gençlik Meclislerinin oluşturulması için yetki verildi. Daha sonra dilek ve temennilere geçildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA