• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kent Konseyi ilk toplantısını yaptı
30 Ocak 2011 Pazar 10:34

Kent Konseyi ilk toplantısını yaptı

Yılda iki kez yapılan Karatay Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısının 2011 yılı ilk toplantısı Karatay Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşti.

Yılda iki kez yapılan Karatay Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı’nın 2011 yılı ilk toplantısı Karatay Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşti.

Kent Konseyi üyelerinin katıldığı toplantıda ilk sözü Karatay Kent Konseyi Başkanı Ali Ergun aldı. Kent Konseyi’nin oluşturulmasındaki amaçlarının; tarihi, kültürel v.b. değerlere sahip çıkmak ve geliştirmek, yine kente ilişkin kurslarla yerel yönetimin yapmış olduğu çalışmalara ışık tutmak olduğunu dile getiren Ali Ergun “Yerel yönetimle bizler, halkın arasında bir köprü olduk” dedi. Ergun ayrıca Karatay Kent Konseyi’nde alınan kararların uyum içerisinde yürütüldüğünü de ifade etti.

Karatay Kent Konseyi’ne sunulan 18 Maddelik Yürütme Kurulu’nun almış olduğu önerilerin okunmasıyla birlikte, konseyin teklifine sunulmasının ardından kürsüye Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli geldi.

Kent Konseyi’nden çıkan tavsiye kararlarının Belediye Meclisi’nde etkili olacağına inandığını dile getiren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Kent Konseyi toplantısının düzenlenme sebeplerinin Karatay Belediyesi’nin çalışmalarının ve toplantıda alınan önerilerin değerlendirilmesi olduğunu dile getirdi. Kent Konseyi ile uyumlu bir çalışma sergilediklerini ve almış oldukları kararları Belediye olarak uygulamaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Hançerli Kent Konseyi ışığında 23 okula 23 bin kitap kazandırdıklarını ve engellilere yönelik bir programın da gerçekleştiğini söyledi. Konuşmasında 2010 yılında yapılan Belediye çalışmalarını ve 2011 yılı projelerini de değerlendiren Başkan Hançerli, 2010 yılı içerisinde Kapalı Yüzme Havuzu, Keçeciler Pazar Yeri, Karakulak Parkı ve Sosyal Donatı Alanı, Keçeciler Düğün Salonu, Sedirler Sosyal tesisleri ve  Taziye Evi, Emekliler Konağı ve İnternet Evi’nin temellerinin atıldığını; 2011 yılı içerisinde de birer birer bu tesislerin açılışlarını gerçekleştireceklerini söyledi. Toplu Konut çalışmalarına da ara vermeden 2011’de de devam edeceklerinin altını çizen Başkan Hançerli; 552 dairelik Akcami Konutları’nın 31 Ocak Pazartesi günü Büyüksinan Mahallesi’nde temelinin atılacağını ve Kayacık Araplar Mahallesi’nde ise 456 konutluk Kooperatif çalışmasının son aşamaya geldiğini söyledi. Yeşil bir Karatay için çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Başkan Hançerli, 1 milyon metrekare alana sahip olan Aslım Ormanı’nda ağaçlandırma çalışmalarının devam ettiğini ve Aslım Ormanı’nın Konya’nın akciğeri olacağını vurguladı. Başkan Hançerli ayrıca; Karatay’a kazandırılan kamu binaları, toplu konut projeleri, pazar marketler, emekliler konağı ve internet evleri, muhtar evleri, eğitime destek, sağlık, temizlik, sosyal yardım hizmetleri, yeşil alan, alt ve üst yapı çalışmalarıyla Karatay ilçesinin bugüne değin görmediği hizmetleri son dönemde gördüğünü, Karatay’ın kentsel dönüşüm anlamında büyük bir sinerji yakaladığını ve hızla büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini vurguladı.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’nin konuşmasının ardından toplantı dilek ve temenniler bölümüyle devam etti.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA