• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kent konseyi genel kurul toplantısı yapıldı
25 Eylül 2011 Pazar 09:45

Kent konseyi genel kurul toplantısı yapıldı

Yerel yönetimlerin karar alma süreçlerine katılımın yüksek düzeyde sağlanması amacıyla 5393 sayılı Belediye Kanunun 76. maddesine göre, 2011 yılı Karatay Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Karatay..

Yerel yönetimlerin karar alma süreçlerine katılımın yüksek düzeyde sağlanması amacıyla 5393 sayılı Belediye Kanunun 76. maddesine göre, 2011 yılı Karatay Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Karatay Belediyesi Meclis Salonunda önceki gün yapılan toplantı ile gerçekleştirildi.

 Karatay Belediye Başkan Vekili Mehmet Uzbaş, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri, Dernek ve Oda Temsilcileri, Muhtarlar ile Karatay Kent Konseyi Genel Kurul Üyeleri katıldı.
 
Divan heyetinin teşekkül edilmesinden sonra, genel kurulun açılış konuşmasını yapan Konsey Başkanı Ali Ergun, Karatay Kent Konseyi olarak yapılan çalışmalar hakkında Genel Kurul Üyelerine bilgi verdi. Ergun, Kent Konseyi olarak, engelliler ve eğitim konularında verilen teklifler doğrultusunda Karatay Belediyesi’nin yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Karatay Belediye Başkan Vekili Mehmet Uzbaş ise yaptığı konuşmada; “Yerel demokrasi, halkı doğrudan ilgilendiren, günlük hayatında önemli yer tutan gerçek ve somut sorunların gündemlerini belirlediği, tartışılıp karara bağlandığı ve uygulamaya konulduğu bir mekanizmadır” dedi. Uzbaş; “Günümüzde yerel yönetimler, siyasal olgunluğun gelişmesi, demokratik anlayışın benimsenmesi ve ülke barışına katkı sağlaması yönünden çok önemli kuruluşlardır. Çağdaş demokrasi anlayışında öngörülen katılımın etkin bir biçimde uygulanabileceği en elverişli alan yerel yönetim birimleridir. Bir kentin kalkınması; demokrasiye, kültürel gelişmeye, insana ve insanlığa hizmet edebilmesi halkın siyasal süreçlere etkin katılımına bağlıdır. Yerel yönetimlerde demokrasinin tam olarak uygulanabilmesinin en temel kurumu ise Kent Konseyleridir” dedi.
Sivil toplum kuruluşlarından, mahalle muhtarlarına varıncaya kadar hemen her kesimden temsilcilerin bulunduğu kent konseyinde, üyelerin Karatay’a yapılacak olan çalışmalarla ilgili görüş ve önerilerini beyan etmeleri istedi.

Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Toknal ise, Belediye çalışmaları hususunda da toplantıya katılanlara slayt eşliğinde bilgiler verdi. 
 
Toplantı sonunda Genel Kurul, Karatay Kent Konseyi Başkanlığına bu görevi 2 yıldır başarı ile sürdüren, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun tekrar seçildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
  • Konya'da "10 numara yağ" operasyonu
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA