• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kendi meşruluklarını silahta arıyorlar
28 Temmuz 2013 Pazar 12:16

'Kendi meşruluklarını silahta arıyorlar'

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Mısırda Rabiatul Adeviyye Meydanında darbe karşıtı gösteri yaparken üzerlerine ateş açılarak masum insanların öldürülmesinin katliamdan ...

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Mısır’da Rabiat’ul Adeviyye Meydanı’nda darbe karşıtı gösteri yaparken üzerlerine ateş açılarak masum insanların öldürülmesinin katliamdan başka bir adının olmadığını belirterek, “Mısır’da halkının üstüne ateş açanlar kendi meşruluklarını sandıkta değil silahta arayanlardır” dedi.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, Mısır’da 200’ün üzerinde masum insanın hayatının kaybetmesiyle sonuçlanan olayların ardından yaptığı açıklamada,
“Dünya’da Arap baharıyla başlayan demokratikleşme hareketlerinin öncü ülkelerinden Mısır da demokrasinin önünün darbe ile kesilmesi tüm dünya tarafından izlenmektedir. Mısır’da yapılan darbeye darbe bile diyemeyen sözde demokrasi savunucusu ülkelerin Mısır’da yaşananlar üzerine bu kadar sessiz kalması manidardır. Dünyayı etkileyen demokrasi yürüyüşünde kendi ülkesinde halkının desteği ve demokratik yollarla Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmiş Muhammed Mursi’nin asker tarafından darbe ile görevinden alınması ve ardından yaşananları tarih unutmayacaktır.
Yaşanan darbenin ardından Rabiatul Adeviyye Meydanında liderlerine ve demokrasiye sahip çıkmak isteyen masum insanların üzerine ateş açılmasının adı katliamdan başka bir şey değildir. Bugün Mısır’da yaşananlara gözlerini kapatanlar, Rabiatul Adeviyye Meydanında halkının üzerine ateş açanlardan bir farkı yoktur.
Bu nedenle bizler, nerede ve kime karşı olursa olsun darbeleri ve darbeci zihniyeti reddediyoruz. Mısır’da yaşananlar karşısında hükümetimizin duruşunu destekliyor, Rabiatul Adeviyye de hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA