• Konya-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kekemelik 10 gün içinde çözülüyor
18 Ekim 2009 Pazar 00:23

Kekemelik 10 gün içinde çözülüyor

Halk arasında kekemelik olarak bilinen konuşma bozuklukları, hipnoz ve konuşma merkezleri sayesinde 8 ile 15 gün arasında tedavi edilebiliyor
Halk arasında kekemelik olarak bilinen konuşma bozuklukları, hipnoz ve konuşma merkezleri sayesinde 8 ile 15 gün arasında tedavi edilebiliyor. Uzmanlara göre Türkiye'de yaklaşık 2 milyon kekeme bulunuyor.

Düzgün konuşamadıkları için toplumdan uzak duran, içine kapanan birçok kişi hipnoz seansları ve konuşma merkezleri sayesinde kekemelikten kurtuluyor. Uzmanlar, halk arasında kekemelik olarak bilinen konuşma bozukluğunun tedavisinin artık mümkün olduğunu kaydediyor.

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yalçın Kaya, 8 günlük hipnoz seanslarıyla kekemelerin 8 günde tekerlemeleri söylemeye başlayacağını ileri sürdü.

Kekemelerin tedavisine yönelik her geçen gün yeni gelişmelerin yaşandığını aktaran Kaya, kendi uyguladığı eğitim metotları ile ilgili bilgiler verdi.

Dünyadaki en son çalışmalarda kekemelerde, ancak 30-40 haftalık terapiler sonunda iyileşmeler sağlandığını dile getiren Yalçın Kaya, kendi uyguladığı yöntem sayesinde iyileşmelerin 4'üncü ve 5'üncü günlerde gerçekleştiğini idda etti. Bu iyileşmelerin tedavilerin ilerleyen günlerinde yüzde 100'lere yaklaştığını aktaran Kaya, kekemeliğin bir sorun olmaktan ortadan kalktığını sözlerine ekledi.

Merkezi İstanbul'da bulunan Nassmer Kekemelodi Konuşma Merkezi'nin Konya Şubesi kurucusu ve eğitim uzmanı Nihat Meriç ise kekemeliğe kesin çözün sunduklarını belirtti.

Nihat Meriç, uygulanan teknik yöntemler sayesinde doğru nefes alma, ayna terapisi ve özgüven çalışmalarıyla desteklenen programla kekemelik sorununun ortadan kalktığını söyledi.

Yoğun bir ilgi olduğunu anlatan Nihat Meriç, Türkiye'de bu güne kadar 15 günde konuşma bozukluğunu düzelterek bir çığır açtıklarını ifade etti.

Meriç, her türlü konuşma bozukluğu, kekemelik, harf bozukluğu, artikülasyon, hızlı konuşma gibi sorunlara bu çalışmayla son verdiklerini kaydetti.

YORUMLAR
bence inanmayın
ali gurlek
hemen hemen gitmediğim yer kalmadı gitsemde bi şey değişmez her yer aynı tedaviyi yapıyor inanmayın paranız gitmesin kabullenmek zorundayız duadan baskada bir caremiz yoktur
78.185.238.252
kekemelik
abdullah akbayır
bundan gercekten fayda gören var mı arkdaslar
78.186.23.76
kekemelik
eyup konya
bendede kekemelik var bazen cok zor olur ama ne yapacam bilmiyorum beni aydınlatırsanız sevinirim
78.161.88.36
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA