• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kazım Karabekir MYOda her hafta bir etkinlik
15 Mayıs 2012 Salı 10:00

Kazım Karabekir MYO'da her hafta bir etkinlik

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunda, Kariyer Günleri kapsamında her hafta bir etkinlik yapılıyor.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunda, “Kariyer Günleri” kapsamında her hafta bir etkinlik yapılıyor. 
Öğrencilerin idari konularda bilgilendirilmesi amacıyla, KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Mevlüt Balta, Sağlık-Kültür ve Spor Daire Başkanı Mustafa Avcı, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Seyit Yıldırım ile Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanı Hıdır Metin öğrencilerle bir araya geldi.
10 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen etkinliğe okulun akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. Etkinlik öncesinde Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunun müzik grubu Grup Hacıbaba tarafından keyifli bir müzik dinletisi gerçekleştirildi.  
         
Genel Sekreter Ahmet Tüfekci Grup Hacıbaba’ya teşekkür ederek sözlerine başladı. Bünyesinde 8 adet daire başkanlığı bulunan Genel Sekreterliğin, idarenin başı olduğunu belirten Tüfekci, daire başkanlıklarının işlevi hakkında bilgiler verdi. Öğrencilere idari konularda ve hayata dair önemli bilgiler veren Tüfekçi “Kendinizi yetiştirdiğiniz ve azmettiğiniz sürece başarılmayacak hiçbir iş yoktur. Hayatın her kademesinde hayat tekrar başlar, önemli olan bu kademelere hazır olmaktır. Hedef koymak ve bu hedefe ulaşabilmek için çok çalışmanız ve inandığınız konuda mücadele etmeniz gerekir." dedi.
Farkındalık oluşturmak, konuyu iyi anlatmak, insanları ikna etmek, hedefleri faaliyete geçirmek, sonra da kurumsallaştırmak gerektiğini vurgulayan Tüfekci “Sonuç alabilmek için pes etmemeniz gerekir.” diye konuştu.
 
KMÜ Daire Başkanları üniversitenin idari konularında bilgiler verdi.  Sağlık-Kültür ve Spor Daire Başkanı Mustafa Avcı üniversitede sağlık, kültür, sosyal sorumluluk, spor, yemek hizmeti, burs, kısmi zamanlı çalışan öğrenciler gibi konularda hizmet verildiğini açıkladı. Kongre, sempozyum, konferans etkinliklerinin düzenlenmesinde Sağlık-Kültür ve Spor Daire Başkanlığının sorumluluklarını da anlattı.
Öğrenci İşleri Daire Başkanı Mevlüt Balta kayıt, askerlik işleri, burs-kredi takibi, not ilanı, not takibi, diplomaların basımı ve dağıtımı gibi konularda faaliyet gösteren daire başkanlığının çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.
Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanı Hıdır Metin de tüm öğrenci ve akademisyenlerin güncel yayınlara ulaşmaları için yaptıkları çalışmaları anlattı. Kütüphane hakkında her konuda bilgi almak isteyenlere özel olarak tanıtım yapıldığını da belirten Metin,  kitap okuma alışkanlığı üzerine bilgiler vererek, öğrencilerin daha fazla kitap okumaları konusunda önerilerde bulundu.
Öğrencilerin sorularının daire başkanları tarafından cevaplanmasıyla, bilgilendirme toplantısı sona erdi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Minik öğrenciler camiyi ziyaret etti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA