• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaybedilecek yıllara tahammülümüz yok
31 Aralık 2009 Perşembe 14:55

Kaybedilecek yıllara tahammülümüz yok

Bir asrın ilk on yılını geride bırakıyoruz, yeni on yıllara ilerliyoruz. Koyduğumuz doğru bir hedef ve iddia var

Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Recep Konuk, yeni yıl dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Bir asrın ilk on yılını geride bırakıyoruz, yeni on yıllara ilerliyoruz. Koyduğumuz doğru bir hedef ve iddia var. O hedef ve iddiayı gerçekleştirmek için kaybedilecek yıllara tahammülümüz yok” dedi.

 

“1900’lü yılları geride bırakıp milenyuma adım atılırken, kurumların, ülkelerin ve insanlık ailesinin temennileri ve beklentileri ortaktı; savaşların yerine barış iklimini solumak istiyordu herkes yeni binyılda” diyen Pankobirlik Genel Başkanı Dr.Recep Konuk, mesajında şu görüşlere yer verdi;

 

 “Fakirliğin ortadan kalkmasını refahın yayılmasını, açlığın artık insanlık onurunu zedelememesini istiyordu. Adaletin ve eşitliğin sınırları aşarak tüm insanlığa huzur ve güven vermesini diliyordu. Ancak bu dileklerle başlayan yeni bin yılın ilk yılları o ümit ve beklentiler için iyi bir başlangıç olmadı, olamadı.

 

Ülke olarak bizim de yeni bin yıla girerken bir iddiamız vardı; 21 inci yüzyıl Türk asrı olacak. Şüphesiz bir iddiayı ortaya koymak, bir hedef belirlemek önemlidir, ancak bu sadece dilemek ve istemekle gerçekleşmez. Büyük iddia veya hedeflere ulaşmak için azim, çaba, emek ve kararlı bir mücadele gerekir.

 

Yeni binyıla başlarken herkesin zikrettiği o taze başlangıç ve temenni cümlelerinden kendisine pay çıkararak ve o temenni ve beklentileri yürekten destekleyerek yola çıkan pancar üreticisi yeni tesislerle iş üretti, içinde yer aldığı tarım sektöründe kendi vizyonu ve emeğiyle yatırım ve teknoloji eksenli bir sinerji başlattı. Bu tecrübe ile sabit taze başlangıç gelecek umutlarını da arttırdı.

 

O tecrübeden güç alarak diyoruz ki; daha çok üretmek, daha çok iş ve aş yaratmak, huzur ve güven ikliminin tüm ülkede yeşermesini sağlayarak, kısır çekişmeleri geride bırakıp tüm enerjimizi kalkınma ve refahı arttırma mücadelesinde kullanmak konusunda yeni yüzyılın ilk diliminde üzerine düşeni layıkıyla yapmış Konya Şeker ve Pankobirlik olarak biz adımlarımızı yavaşlatan prangalardan ülkemiz kurtulsun istiyoruz.

 

Çünkü o prangalardan kurtulmadan bu yüzyılı Türk asrı yapma hedefinin gerçekleştirilemeyeceğini biliyoruz. O prangalar var olduğu müddetçe gündemin soyut ve kısır tartışmaların hâkimiyetinde şekillendiğini görüyor ve yarınlarımızı ilgilendiren somut meselelere sıranın gelemeyeceğini de biliyoruz.”

 

İstiklal Marşı’mızın yazarı büyük şair Mehmet Akif’in “Sizi bir aile efradı yaratmış Yaradan;/ Kaldırın ayrılık esbabını artık aradan…” dizesini hakim kılmak istediklerini vurgulayan Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Recep Konuk, yeni yıl mesajını şöyle sürdürdü;

 

“Birliğimizi, kardeşlik hukukumuzu, yaşam tarzlarımızı, inançlarımızı ilgilendiren tartışmaları geride bırakıp daha çok üretmek, gençlerimizi ve çocuklarımızı daha iyi eğitmek, yaşam standartlarını daha yukarı taşımak konusunda yapılacakları düşünmeli, düşünebilmeliyiz.

 

Bir asrın ilk on yılını geride bırakıyoruz, yeni on yıllara ilerliyoruz. Koyduğumuz doğru bir hedef ve iddia var. O hedef ve iddiayı gerçekleştirmek için kaybedilecek yıllara tahammülümüz yok. 2010’dan itibaren her yılın bizim ülkemizin bizim milletimizin tarihinde kazanılmış yıllar olarak yazılmasını diliyor, dün olduğu gibi yarınlarda da kalkınma ve refah yolunda üzerimize düşeni eksiksiz ve tam yaparak bu toprakların üreten insanlarının destekçisi olmaya devam edeceğimizi beyan ederek, tüm üreticilerimizin ve milletimizin yeni yılını kutluyorum.”

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA