• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Katsayı engeline meydan okuyan İmam Hatipli
17 Temmuz 2009 Cuma 12:25

Katsayı engeline meydan okuyan İmam Hatipli

Konya Selçuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Şerife Ümmühani Horasan kat sayıya meydan okudu.
Konya Selçuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Gençlik Dershanesi öğrencisi Şerife Ümmühani Horasan kat sayı engeline rağmen, ÖSS Sözel-1’de aldığı 394.804 puanla Türkiye dokuzuncusu ve Konya birincisi oldu.
 
2005 yılında Selçuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yüksek bir puanla yerleşen Şerife Ümmühani Horasan, almış olduğu eğitim ve disiplinli çalışmanın kendisini başarıya taşıdığını belirterek, Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okumayı düşündüğünü söyledi.
 
Horasan, “Bu başarı 1 yıllık çalışmanın ürünü değildir. İlköğretimden itibaren düzenli ve devamlı bir çalışmanın ürünüdür. Dersimi ve okulumu önemsedim. Başarımda emekleri olan Selçuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Özel Gençlik Dershanesi öğretmen ve idarecilerime teşekkür ederim' dedi.
 
Gençlik Dershanesi Müdür Yardımcısı Barış Çağlayan Çakır ise, “2009 ÖSS sonuçlarına göre dershanemizin önemli bir başarıya imza attığı görülmektedir. Bu sonuçlara göre kitlesel başarının yanında bireysel başarılarda almış olduğumuz dereceler bizleri mutlu etmiştir. 2009 ÖSS sonuçlarını değerlendirdiğimizde sınav sonrası basın yayında çıkan ve bazı soruların yanlış olduğu ve iptal edilmesi gerektiği ile ilgili yapılan açıklamalarla öğrencilerimizin kafası karıştırılmış olsa da ÖSYM bu tartışmalara son noktayı koymuş oldu” diye konuştu.
 
Sınav kadar, tercihlerinde çok önemli olduğunu vurgulayan Çakır, dershane olarak rehberlik konusunda Konya’daki tüm öğrencilere hizmet etmeye hazır olduklarını kaydetti.
YORUMLAR
TEBRİKLER
Mustafa ERDEM
Kardeşimizi tebrik ediyorum. Allah kem gözlerden korusun. Kendisi bu başarı ile artık çocuklarımız için model olarak gösterilecek bir misyonu haizdir. Bunun da hakkını layıkı ile vereceğinden şüphemiz yoktur.Yolu açık, hayatı mutlu, ömrü bereketli, akibeti ebedi huzur ve selamet olsun inşaallah!..
88.254.10.164
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ev Eşyaları Neye Göre Seçilir?
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA