• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Katolik kilisesinde çocuk tacizi skandalı
12 Mart 2010 Cuma 14:22

Katolik kilisesinde çocuk tacizi skandalı

Katolik Kilisesi'nin Baş Şeytan Kovucusu peder Gabriele Amorth, "şeytanın sağ ve salim, aynı zamanda Vatikan'daki tüm sorunların nedeni
Katolik Kilisesi'nin Baş Şeytan Kovucusu peder Gabriele Amorth, "şeytanın sağ ve salim, aynı zamanda Vatikan'daki tüm sorunların nedeni olduğunu" söyledi.
     Şeytan Kovucular Derneği Onursal Başkanı peder Amorth İngiliz The Times gazetesine yaptığı açıklamada, Vatikan'ın şu anda karşı karşıya kaldığı çocuk tacizi ve gay fahişe skandallarının, şeytanın Vatikan'ı ziyaretiyle alakalı olduğunu belirterek, bundan "Hz İsa'ya inanmayan kardinalleri ve şeytanla bağlantılı piskoposları" sorumlu tuttu.
     "Birisi kutsal odalarda şeytanın dumanından söz ediyorsa (Papa Jean Paul'ün 1972'de sarf ettiği ve deyimleşen ifade) bu son şiddet ve pedofili hikayeleri dahil hepsi doğrudur" diyen Amorth, Vatikan'daki bir diğer şeytani davranışa örnek olarak, 1998'de Vatikan'ı koruyan İsviçreli muhafızların komutanı, karısı ve bir muhafızın vurulmuş olarak ölü bulunması ve bu olayın üstünün örtülmesini gösterdi.
     25 yıldır Vatikan'ın baş şeytan kovucusu olan 85 yaşındaki peder Amorth, şimdiye dek on binlere şeytan çıkarma ayinini yönetti.
     Görüşlerini Alman Papa 16. Benediktus'a da anlattığını söyleyen Amorth'un kısa süre önce "Bir Şeytan Kovucu'nun Anıları" isimli kitabı yayımlandı.
     Peder Amorth geçmişteki açıklamalarında, Adolf Hitler ve Joseph Stalin'in ruhuna şeytan girdiğini söylemiş, İskoç yazar J.K. Rowling'in Harry Potter romanlarının "siyah ve beyaz sihir arasındaki yanlış ayırt" olduğu açıklamasını yapan Vatikan yetkilileri arasında yer almıştı.
     Şeytan Kovucular Derneği'nin tamamı rahip 200 üyesi bulunuyor.
     Roma Katolik Kilisesine mensup bazı papazların çocukları hedef alan cinsel taciz ve tecavüz skandalının son günlerde Almanya'da patlak vermesi, sorunu yine gündemin ilk sıralarına taşımıştı. İtalya'daki günlük gazetelerden "Il Giornale" de bugünkü başyazısını bu konuya ayırarak, "Çocuk tecavüzcüsü papazlar hadım edilsin" önerisinde bulunmuştu.
    
     -PAPAZLARIN BEKARLIĞI YENİDEN TARTIŞILIYOR-
    
     Bu arada, Avrupa'da Katolik Kilisesi'ni sarsan pedofili skandalı, Vatikan'ın tartışılmasını dahi reddettiği rahiplerin bekar olması konusundaki tartışmaları yeniden ateşledi.
     Bu konuda Avrupa gazetelerinde birçok makale ve tartışma yayımlanırken, Papa 16. Benediktus'a muhalif etkili bir teolog Hans Küng, Katolik Kilisesi'nin çocuk taciziyle mücadele için monoteist dinlerde tek olan din adamlarının bekar olması gerekliliğini kaldırmak zorunda olduğunu belirtti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA