• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Katmercilerden Karta cevap
13 Kasım 2010 Cumartesi 15:48

Katmerciler'den Kart'a cevap

Katmerciler şirketi CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'ın basın toplantısıyla dile getirdiği iddialarını yalanladı.
Katmerciler şirketi CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'ın basın toplantısıyla dile getirdiği iddialarını yalanladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada Kart'ın hiçbir dayanağı olmayan ve gerçeği yansıtmayan iddiaları gündeme getirdiği belirtilerek "Müfteri Atilla Kart hakkında yasal haklarımızı kesinlikle kullanacağız" denildi.

Katmerciler Araç Üstü Ekipman San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılan yazılı açıklamada, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'ın 10 Kasım'da yaptığı basın açıklamasıyla kurucu ve hakim ortağı ile şirket hakkında hiçbir dayanağı olmayan ve gerçeği yansıtmayan iddiaları gündeme getirdiği kaydedildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Şirketimiz 1985 yılından bu yana, yasal mevzuat çerçevesinde sınai ve ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. Söz konusu faaliyetlerimizin sonuçları bağımsız denetim firmalarınca denetlenmiş, vergi yükümlülükleri eksiksiz yerine getirilmiştir. İddia konusu edilenin aksine, şirketimizin gelirleri içerisinde kamunun payı oldukça düşüktür. Araç üstü ekipman üretimi konusunda faaliyet gösteren şirketimiz, üretiminin yarıdan fazlasını 39 farklı ülkeye ihraç etmekte olup, Türkiye'deki kamu kuruluşlarına kesilen faturaların toplamının toplam satışlarımız içindeki oranı, 2007, 2008 ve 2009 yıllarında sırasıyla yüzde 0,5, yüzde 8,8, yüzde 3,8 seviyesindedir. Şirketimiz, yüzde 24 hissesi halka açık ve Mali tabloları bağımsız denetimden geçmiş bir şirkettir. Halka açık bir şirket olarak, şirketimizin tüm bilgi ve verileri de basın ve kamuoyunun bilgisine açıktır. İddia sahibi Atilla Kart ve bu iddiaları gündeme taşıyan yayın organlarının, bu iddiaları gündeme getirmeden önce yapacakları küçük bir araştırma, iddiaların ne kadar dayanaksız ve mesnetsiz olduğunu görmeleri için yeterli olurdu. Halka açık bir şirket ve kurumsal yönetim politikamızın gereği olarak, söz konusu iddialara ilişkin açıklamamız, aynı gün saat 19.42'de, Kamu Aydınlatma Platormu'nda (kap.gov.tr) yayınlanmış, yatırımcı ve kamuoyu bilgilendirilmiştir. Şirketimiz ve yönetimini hedef alan ve gerçeği yansıtmayan iddialar ve bu iddiaları dayanak edinerek yapılan haber ve yorumlar, hakim ortağımızın kamuoyu önünde, şirketimizin de yatırımcılar nezdindeki itibarını olumsuz etkilemeye yönelik olarak değerlendirilmektedir. Müfteri Atilla Kart hakkında yasal haklarımızı kesinlikle kullanacağımızı, konunun adalete intikali için gerekli girişimlerin başlatılmış olduğunu bilginize sunar, konuya ilişkin yapılacak haber ve yorumlarda, özellikle halka açık bir şirkete gösterilmesi gereken asgari hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ederiz."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA