• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Katliamlar sadece kaybettirir”
15 Ocak 2016 Cuma 13:28

“Katliamlar sadece kaybettirir”

Mazlumder Konya Şubesi Başkanı Derviş Argun İstanbul ve Diyarbakır’ da meydana gelen terör saldırıları ve yaşanan katliamlara ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Argun'un basın açıklaması şöyle: 
"12 Ocak 2016 günü, İstanbul Sultanahmet Meydanını gezen turist kafilesi hedef alınarak gerçekleştirilen canlı bomba eyleminde,  Türkiye’de misafir olarak bulunan 10 Alman vatandaşı hayatını kaybetmiş 15 kişi de yaralanmıştır. 14 Ocak 2016 günü de Diyarbakır Çınar İlçesinde, lojmanları hedef alan bomba yüklü araç ile yapılan saldırı da 3 ü çocuk olmak üzere 6  kişi ölmüş 39 kişi de yaralanmıştır.

Yapılan saldırılar ve patlatılan bombaların  hedefinin  çok açık biçimde tüm insanlık ve Türkiye  vatandaşları olduğu görülmektedir. Bu aynı zamanda kardeşliğimize ve ortak yaşam hukukumuza yapılan bir saldırırdır.

Katliamları kim ne maksatla yaptı ise, katliamlardan kimler  ne sonuç elde etmek istiyorsa, bu maksat ve sonuçları boşa çıkarmanın yolunun  bu topraklarda yaşayan herkesin ve tüm insanlığın  gerçek bir dayanışma sergilemesi ile mümkün olduğu unutulmamalıdır.

Bu tür olaylar, toplumda travma etkisi yaparak aklı selimi ve vicdanları rehin almayı amaçlar. Asıl hedef, kısa ve orta vadedeki planlardır. Bu sebeple, böylesi bir vahşetten herkes kendine politik kazanç çıkaracak bir suçlama, savunma, gerekçelendirme içine girmemeli, oyunları  tezgâhlayanların işlerini kolaylaştırmamalıdır. Ve bu oyunları tezgâhlayanların bundan sonra atması muhtemel adımlar iyi hesaplanmalıdır.

Unutulmamalıdır ki, her gizli örgüt, her provokasyon muhataplarının  zaaflarını kullanır. Türkiye halkı, toplumsal fay hattını harekete geçirerek kandan beslenen  stratejilerini  uygulama alanı arayan terör örgütlerine ve yandaşlarına fırsat vermeyecek bir basiret göstermelidir. Bunu sağlamanın ilk yolu,  öfke ve nefret söylemini, siyasal rekabete dayalı suçlamaları bir kenara bırakıp, bu yaranın en kısa zamanda nasıl sarılacağı üzerinde sorumluluk duygusu ile hareket etmektir.

MAZLUMDER olarak, Diyarbakır Çınar ilçesinde yapılan menfur saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Diyarbakır ve Sultanahmet meydanında katledilenlerin yakınlarına  başsağlığı ve sabır,  yaralılara acil şifalar diliyoruz.  Tüm halkı ve siyasileri bilerek ya da bilmeyerek terörden beslenen yapıların çıkarlarına hizmet edecek tavır ve konuşmalardan uzak durmaya çağırıyor, devam etmesi muhtemel bu saldırılara karşı gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasını istiyor, katillerin en hızlı şekilde kim ya da kimler olduğunun tespitini bekliyoruz."

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA