• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KARMEKte sağlığı geliştirme eğitimleri başladı
23 Şubat 2011 Çarşamba 13:35

KARMEK'te sağlığı geliştirme eğitimleri başladı

Karatay Belediyesi bünyesinde hizmet veren ve kısa adı (KARMEK) olan Karatay Meslek Edindirme Kurslarında eğitim gören kursiyerlere yönelik, Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından
Karatay Belediyesi bünyesinde hizmet veren ve kısa adı (KARMEK) olan Karatay Meslek Edindirme Kursları’nda eğitim gören kursiyerlere yönelik, Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Sağlığı Geliştirme Projesi ” kapsamında eğitim programları düzenleniyor.
 
KARMEK Merkez binasında Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi araştırma görevlileri tarafından kursiyerlere yönelik verilen ve Nisan ayına kadar sürdürülmesi planlanan projede “Genel Sağlık Modülü, Ergen Sağlığı Modülü ve Evlilik Öncesi Hazırlık Modülü” olmak üzere üç konu başlığı altında eğitim programı hazırlandığı belirtildi.
 
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, özellikle KARMEK bünyesinde çeşitli branşlar üzerine kurs gören ev hanımları ile genç kızlara yönelik istihdam olanağı sağlandığını ve bunun yanı sıra genel eğitim programlarının yapılmasına da önem verdiklerini söyledi. Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile ortaklaşa yapılan bu eğitim programının sağlıklı toplum oluşturmak amacıyla hazırlanmış sağlık eğitim projesi olduğunu dile getiren Başkan Hançerli “Sağlıklı toplum sağlıklı ailelerden oluşur, sağlıklı ailenin yolu da bilgili ve bilinçli kadından geçer. Bu nedenle kadının eğitimi, bilgilendirilmesi sadece kadının değil özelde eşinin, çocuklarının, ailesinin ve genel olarak toplumun sağlık düzeyini olumlu etkilemektedir. Bu bağlamda oluşturulan sağlığı geliştirme projesi, topluma katkı sağlayan yararlı ve önemli bir projedir” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA