• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kardeş ziyareti
18 Ekim 2010 Pazartesi 11:37

Kardeş ziyareti

Konya İl Genel Meclisi, Ekim ayı toplantısında aldığı bir kararla Bursa İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisini kardeş olarak kabul etmesinin ardından Bursaya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Konya İl Genel Meclisi, Ekim ayı toplantısında aldığı birkararla Bursa İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisini kardeş olarak kabuletmesinin ardından Bursa’ya bir ziyaret gerçekleştirdi

Konya İl Genel Meclisi, Bursa İl Genel Meclisi ve İl Özelİdaresi ile kardeş kurum ilan edilmesine yönelik karar verirken Bursa İl GenelMeclisine ziyarette bulundular. Türkiye'de bir ilk olduğu açıklanan karar Bursaİl Genel Meclisine sunulacak, teklif kabul edildiği taktirde iki ilinmeclisleri ve özel idaresi kardeş şehir çerçevesinde yardımlaşabilecek. Konyaİl Genel Meclisi Üyeleri ve İl Özel İdaresi yetkilileri Bursa’ya gidereköncelikle Bursa Valisi Şahabettin Harput’u makamında ziyaret etti. Daha sonraİl Genel Meclis salonunda Başkan Nurettin Avcı, Başkanvekili Nedim Akdemir, AkParti Grup Başkanvekili Ahmet Er ve Grup Sekreteri Fethi Yıldız ile bir arayageldiler.

Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi yaptığı konuşmada,“Konya Meclisimiz Ekim ayı toplantısında bizler için gündemin en önemlimaddeleri arasında yer alan Bursa İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi ilekardeş olma önerisinin öncelikle oy birliği içinde kabul edilmesi son derecesevindirici bir karar olmuştur dedi. Selvi, Bursa İl Genel Meclisi ve İl Özelİdaresi'ne götürecekleri önerinin kabul edilmesi halinde Türkiye’de ilk defa İlGenel Meclisleri ve İl Özel İdareler arasında kardeşlik olacak, illerinçalışmalarına katkı sağlanacaktır açıklamasında bulundu.

Bursa İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı iseaçıklamalarında Konya İl Genel Meclisi’nin almış olduğu karar bizimdeMeclisimize gelecek ve görüşülecek böyle bir kardeşlik bizlere gurur verir.Konya ile tarihi bağlarımız var, kardeşlik kararı onaylanırsa her alandapaylaşımlarımız iki ilimizin yararına olacaktır, bu kardeşliğin hayırlıolmasını diliyorum dedi.

Ziyarette İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, kendisideKonya’lı olan Bursa Valisi Şahabettin Harput’a çini tabak, Mesnevi ve Konyaşekeri hediye etti. Karşılıklı hediyeleşmelerle son bulan Valilik programınınardından İl Genel Meclisine de ziyarette bulunan heyet daha sonra, Bursa’nıntarihi mekanları da gezerek Bursa’dan ayrıldı.

Bursa’daki ziyarette, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi’ninyanı sıra, Konya İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Osman Günaydın,Meclis Başkanlık Divanı Üyeleri, Siyasi Partilerin Grup Başkan Vekilleri,Komisyon Başkanları ile Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı yer aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA