• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kardelen Sudan açıklama
10 Ağustos 2012 Cuma 11:21

Kardelen Su'dan açıklama

Kardelen Su, Sağlık Bakanlığının yaptığı yeni incelemede sularının temiz çıktığını, insan sağlığını tehdit edecek herhangi bir unsurun olmadığını, yazılı bir açıklamayla duyurdu.
Kardelen Su, Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı yeni incelemede sularının temiz çıktığını, insan sağlığını tehdit edecek herhangi bir unsurun olmadığını, yazılı bir açıklamayla duyurdu.
Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı uygunsuz bulunan su firmalarını kamuoyuna duyurmuştu. Konya’nın önde gelen su markalarından Kardelen Su’nun da bu listede olmasına Kardelen Su itiraz etmiş, bu durumun kabul edilemeyeceğini bildiren bir açıklama yapmıştı. Kardelen Su’dan gelen yeni açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı yeni incelemeler sonucunda, insan sağlığına aykırı herhangi bir durumun söz konusu olmadığı, suların sağlıklı olduğuna yer verildi. Sağlık Bakanlığı’nın raporunun da içinde bulunduğu yazılı açıklamada şunlara yer verildi:

"03 Ağustos 2012 tarihinde, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından şirketimize ait damacana suları hakkında yapılan açıklamaya, şirketimizin yaptığı resmi itiraz üzerine, üretim tesisimizdeki damacana sularından yeni numuneler alınarak incelenmiş ve damacana sularımızın sağlıklı olduğu açıklanmıştır.
Kamuoyuna, aynı gün yani 03 Ağustos 2012 tarihinde yaptığımız açıklamada; Kardelen Su olarak insana ve insan sağlığına verdiğimiz önem gereği asla hijyen koşullarından taviz vermediğimizi, 14 yıldan bu yana Sağlık Bakanlığı’mızın bütün denetim ve analizlerinde bir tek olumsuz rapor söz konusu olmadığını belirtmiştik. Nitekim Sağlık Bakanlığının dün yaptığı son analize ait raporda da (09.08.2012 tarihli rapor ektedir) damacana sularımızın sağlıklı olduğu resmen belgelenmiştir.
Yıllarca, üretim standartlarından taviz vermeden Ülkemizin su sektöründe hizmet veren saygın markaları arasında yer alan "Kardelen Su"nun, faaliyete başladığı günden bugüne, müşterileri, tedarikçileri ve bayileri tarafından da artarak takdir edildiği bilinmektedir. Ancak yaşanan bu arızi durum sebebiyle oluşan maddi ve manevi kayıpların tazmini açısından, şirketimizle birlikte zarar gören iş ortaklarımız nezdinde de tüm haklarımızı arayacağımızı ve EK te sunduğumuz Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından yapılan son analiz raporuna göre, damacana sularımızda insan sağlığına aykırı bir durumun tespit edilmediğini kamuoyuna saygıyla duyururuz."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA