• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatayde değişim sürecek
06 Kasım 2012 Salı 15:05

'Karatay'de değişim sürecek'

Karatay Muhtarlar Derneğinde Karatay muhtarları bir araya gelen Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli muhtarların isteklerini dinleyerek, ilçenin sorunlarını..
Karatay Muhtarlar Derneğinde Karatay muhtarları bir araya gelen Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli muhtarların isteklerini dinleyerek, ilçenin sorunlarını ve yapılması gerekenleri konuştular.
 
Toplantıya Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’nin yanı sıra Karatay İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aldı, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun, Karatay Müftü vekili Abdulkadir Kulu, Karatay Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Işık ve Karatay Muhtarları katıldı.
 
Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş konuşmasında, karşılıklı yapılacak görüşmeler ile Karatay’daki yaşam standardını daha iyi noktalara ulaştırmak için hep beraber gayret göstermemiz gerekli dedi. “ Bizler sizleri birlik ve beraberlik içinde güçlü ve iyi görmek istiyoruz “ diyen Altıntaş; “sizler iyi olursanız, bizler de iyi oluruz. Eğer sizler kötü olursanız, bizler de kötü oluruz” dedi. Sizlerden aldığımız bilgiler doğrultusunda yeni faaliyetler ve yeni projeler üretmeye çalışıyoruz diyen Altıntaş, Karatay ilçesi olarak iyi durumda olduklarını ve bu konuda Karatay Belediye Başkanımız Mehmet Hançerli’nin katkılarının çok büyük olduğunu sözlerine ekledi. Muhtarlara; “ Sizden isteğimiz çocuklarımızın okullara devamlılığının sağlanması ve bu konuda çocuklarımıza destek vermeniz” dedi. Ayrıca çocuklarımızın gerek Halk Eğitim, gerek Karatay Belediyesinin Meslek Eğitim Kursu (KARMEK), gerekse diğer meslek eğitim kurumlarının kurslarına gitmeleri konusunda yardımcı ve destek olmaları konusundaki isteğini belirtti.
 
Ardından söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Karatay’a hizmet etmenin her şeyden daha farklı ve daha önemli olduğu belirtti. Hz. Mevlana’nın Diyarına hizmet etme noktasında Valilik, Kaymakamlık, Milli Eğitim, Belediye ve muhtarlar olarak omuz omuza vererek ilçemiz için güzel şeyler ortaya çıkarmalıyız dedi. Karatay ilçesinin en eski yerleşim yeri olduğunu ve bundan yirmi sene önceki Karatay’ın şimdiki ile aynı olmadığını ve bundan yirmi sene sonra da aynı kalmayacağını sözlerine ekledi. Karatay’da kentsel dönüşüm kapsamında yıkılmadan hiçbir şeyin yapılamayacağını söyleyen Başkan Hançerli, yapılan toplu konut hamleleri ile bu soruna büyük ölçüde çözüm ürettiklerini söyledi.
Başkan Hançerli, katılımlarından dolayı Karatay muhtarlarına teşekkür etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA