• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karataydan 1 milyon 750 bin TLlik proje
25 Mart 2010 Perşembe 17:20

Karatay'dan 1 milyon 750 bin TL'lik proje

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatayın gelişimi adına hazırlanan 2 adet projeyi Mevlana Kalkınma Ajansına teslim etti.
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay’ın gelişimi adına hazırlanan 2 adet projeyi Mevlana Kalkınma Ajansına teslim etti.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman ile görüşen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli 2 proje ile müracaatta bulunduklarını kaydetti. Daha önceki Avrupa Birliği Hibe programından deneyimlerinin olduğunu dile getiren Hançerli, Karatay Belediyesi olarak projelerle ilgili tüm dokümanların hazır olduğunu ifade etti. Avrupa Birliği Hibe Projeleri kapsamında en fazla hibe alan belediye olduklarını ifade eden Başkan Mehmet Hançerli, daha önceki alınan hibe ile Karşehir Pazar Market, KARMEK Merkez binası ve Mevlana civarı düzenleme projelerinin gerçekleştiğini söyledi. Ayrıca alınan hibelerle ekmeği poşete koyduklarını ve iş gücü perakende satış noktasında nitelikli eleman yetiştirme projelerini gerçekleştirdiklerini ve tamamının bittiğini belirten Hançerli, şimdi ise Mevlana Kalkınma Ajansına 2 proje sunduklarını söyledi. Görevlerinin Karatay’ın, Konya’nın güzelleştirilmesi ve iyileştirilmesi olduğunu kaydeden Başkan Hançerli, sunulan projelerin ilkinin Keçeciler mahallesi semt pazarına yaklaşık 750 Bin TL ye mal olacak Pazar Market yapımı, diğerinin ise Karakulak mahallesinde 15 Bin m2 lik bir yeşil alanın düzenlenmesi ile ilgili olduğunu ve her iki projenin toplamının 1 Milyon 750 Bin TL tutarında olduğunu ifade etti.
 
Projelerin hazırlanmasında emeği geçen AYC Danışmanlık ve Belediye teknik personel ile idari personele teşekkür eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Mevlana Kalkınma Ajansının son günlerde 2009 yılına ait 10 Milyon TL lik bir ödeneği kapıp Konya’ya getirmesinden dolayı da MEVKA yetkililerini kutladı.
 
Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman ise hizmetlerini belediyeler vasıtasıyla halka bu şekilde ulaştıracaklarını ve kamu kaynaklarının doğru yerde kullanıldığına şahitlik edeceklerini ifade etti. Teslim edilen projelerin Nisan ve Mayıs ayları içerisinde değerlendirme sürecine gireceğini, en kısa zamanda ise değerlendirmelerin tamamlanıp, sonuçlarını ilan etmek istediklerini söyleyen Akman, ilan sonuçlarının Karatay için hayırlı olmasını diledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA