• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatayda revizyon imar planı tanıtıldı
18 Ağustos 2013 Pazar 10:33

Karatay'da revizyon imar planı tanıtıldı

Konyanın merkez Karatay ilçesinde düzenlenen Revizyon İmar Planını halka tanıtmak amacıyla ilk olarak Doğuş, Akabe ve Çimenlik mahalle ...
Konya’nın merkez Karatay ilçesinde düzenlenen Revizyon İmar Planı’nı halka tanıtmak amacıyla ilk olarak Doğuş, Akabe ve Çimenlik mahalle sakinlerini bir araya getiren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Celalettin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezi’nde halkı bilgilendirdi.
Düzenlenen toplantıda her mahallenin öncelikli probleminin imar olduğunu vurgulayan Başkan Mehmet Hançerli, Karatay’ın tam orta bölgesinde yer alan ve iki kata imarlı arsaların bulunduğunu, bu nedenle Karatay’ın çöküntü bölgesini oluşturduğunu söyleyerek Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapılan bir çalışmayla 5 milyon metrekarelik bir alanda Revizyon İmar Planı gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Karatay’da imar devrimi olarak nitelendirilen bu çalışma ile önceden emsal değeri 0,60 olan alanların 1.40, 1.50 ve 1.60 emsal değeri verilerek yenilendiğini ifade eden Hançerli, 4 bin metrekare altında yapılacak arsa düzenlemesinde emsal değerin 1.40, 4 bin ile 8 bin metrekare olan arsa düzenlemesinde 1.50 ve 8 bin metrekarenin üzerinde olan arsa düzenlemelerinde emsalin 1.60 değerinde olacağını belirterek düzenleme yapılan 5 milyon metrekarenin tamamında aynı imarın verildiğini vurguladı. 3194 sayılı imar kanununun 18. madde uygulama çalışmalarının yaklaşık 5 aylık bir zaman alacağını söyleyen Başkan Mehmet Hançerli, Konya’nın parlayan yıldızı Karatay’da en büyük problem olan imardaki revizyon, tadilat ve düzenleme işinin 2013 yılında gerçekleştirilmiş olacağını ifade etti. Amaçlarının gerçekleştirilen bu çalışmayla vatandaşa, arsalarını düzenlenmiş bir şekilde teslim etmek olduğunu dilen getiren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 18. madde uygulamalarının ardından toplu konut çalışmalarını artık vatandaşın kendisinin yapacağını sözlerine ekledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA