• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatayda kurban kesim yerleri
01 Kasım 2011 Salı 15:27

Karatay'da kurban kesim yerleri

Karatay Kaymakamlığı bünyesinde kurulan Kurban Hizmetleri Komisyonunun almış olduğu kararlar doğrultusunda Karatay ilçe sınırları içerisinde kurban satış ve kesim yerleri belirlendi.

Karatay Kaymakamlığı bünyesinde kurulan Kurban Hizmetleri Komisyonu’nun almış olduğu kararlar doğrultusunda Karatay ilçe sınırları içerisinde kurban satış ve kesim yerleri belirlendi.

Karatay Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kurbanlıkların temiz ve hijyenik koşullarda satış ve kesim işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli tedbirleri alarak ilçe sınırları içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Bir bölgede kurban satışı yapılmasına izin veren Karatay Belediyesi yetkilileri, ilçenin 18 farklı yerinde İstiklal konutları Basket sahası, Büyük Kum Köprü basket sahası, Fetihkent basket sahası, Karfet kooperatifi basket sahası, Kalenderhane Pazar yeri, Karşehir Pazar Market, Küçük Kum Köprü Pazar Market, Sedirler yolu üzeri Ahmet Haşhaş İlköğretim Okulu Yanı, Büyüksinan Pazar Market, Sedirler Kapalı Pazar yeri, Karkent Pazar Market, Çimenlik Pazar Market, Uluırmak Pazar Market, Çatalhüyük Pazar Market, Selim Sultan Pazar Market, Keçeciler Pazar Market, Karatay Belediyesi Aşevi ve Konet olarak kurban kesim yerleri oluşturulduğu ifade edildi. Ayrıca bu yerlerin dışında kurban satış ve kesim yapılmasına kesinlikle izin verilmeyeceği açıklandı.

Karatay Belediyesi, kurban kesim yerlerinde vatandaşların Kurban ibadetini usulüne uygun bir şekilde yerine getirebilmesi için modern ve hijyenik kesim alanları oluşturacak. Kesim yerlerinin üzerleri ve çevresi çadırla kapatılarak, askılıklar yerleştirilecek. Kan ve diğer sıvı atıklar için rögarlar açılacağı da belirtilirken, kurban atıklarının toplanarak bertaraf edilmesi sağlanacak. Ayrıca kesim yerlerinde temiz su ve vatandaşların kurbanlıklarını daha rahat kesebilmeleri için vinç ihtiyacı da karşılanacak.
Karatay Kurban Hizmetleri komisyonunun aldığı karar doğrultusunda kurban satış yeri olarak Tatlıcak mahallesi Okyar Caddesi üzeri Büyükşehir Belediyesi Asfalt Şantiyesi arkasında yaklaşık 60 Bin m² lik bir alanda hayvan satışı yapılmasına izin verilirken, belirtilen bu yerler dışında kurban satışına izin verilmeyeceği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA