• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatayda ilk ders Bakandan
17 Ekim 2011 Pazartesi 14:31

Karatay'da ilk ders Bakan'dan

KTO Karatay Üniversitesi, 2011-2012 akademik yılı açılışının 19 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirileceği bildirildi.
KTO Karatay Üniversitesi, 2011-2012 akademik yılı açılışının 19 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirileceği bildirildi.
     KTO Karatay Üniversitesi Rektör Vekili Osman Okka, üniversitede düzenlediği basın toplantısında, Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından sosyal sorumluluk bilinciyle kurulan KTO Karatay Üniversitesi'nin 2. yılına girmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
     KTO Karatay Üniversitesi'nin yaptığı ulusal ve uluslararası faaliyetlerle başarılı çalışmalara imza attığını ifade eden Okka, kuruldukları ilk yılda 30'un üzerinde bilimsel, kültürel ve sanatsal etkinliğe imza attıklarını söyledi.
     Sanayi ticaret kesimiyle işbirliği içerisinde sorunlara çözüm yolu üretmeyi amaçladıklarını vurgulayan Okka, üniversite, sanayi ve ticaret işbirliğinin sadece konferanslar, sempozyumlar, toplantılarla değil sahaya inilerek gerçek anlamda pratik yaparak geliştirilmesi gerektiğine inandıklarını bildirdi.
     Üniversite olarak bölgede aktif, etkin bir teknik üniversiteye duyulan gereksinimin farkında olduklarını vurgulayan Okka, şunları kaydetti:
     ''Hamimiz konumunda olan Konya Ticaret Odası ile birlikte bu boşluğu dolduracağımıza inancımız tamdır. Ülkemizin gelişmesi, hedeflenen verilerin de üzerine çıkabilmesi ve dış ticaret, ağır sanayi, ham madde üretimi gibi sorunların çözümü konularında biz akademisyenlerin ve iş adamlarımızın sırtlarında yoğun sorumluluk yükü bulunmaktadır. Akademisyenler olarak öz eleştiri yapmalı, sorunların merkezine gidebilmeliyiz. Hepimiz şunu bilmeliyiz ki; başarılı olabilmek için yeniliğin takipçisi olmak ve uygulamak hiçbir zaman yeterli olmayacak, kısmen veya tamamen tahakküm altında olmamızı gerektirecektir. Ülke olarak topyekün bir hareketle işbirliği içerisinde ilk önce nelerin nasıl değişmesi gerektiğini tespit edebilmeli, bilgi, istek ve uygulama ile mutlaka yeniliğin üreticisi ardından geliştiricisi konumunda olmalıyız.''
     Okka, KTO Karatay Üniversitesi ailesi olarak kendilerine yüklenen sorumluluğun farkında olduklarını, gençlerin 21. yüzyılın nitelikli bireyleri olarak yetiştirme çabası içerisinde olduklarını dile getirdi.
     Konya'nın ve ülkenin gelişmesi için yeni akademik yılda canla başla çalışacaklarını ifade eden Okka, 19 Ekim Çarşamba günü yeni akademik yıl açılış töreninin yapılacağını, yeni eğitim yılının ilk dersinin Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından verileceğini sözlerine ekledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA