• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatayda etik anlatıldı
23 Mart 2010 Salı 13:58

Karatay'da etik anlatıldı

Karatay Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, 2010 yılı birinci 6 aylık hizmet içi eğitim semineri Karatay Belediyesi Meclis Salonunda düzenlendi.

Karatay Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, 2010 yılı birinci 6 aylık hizmet içi eğitim semineri Karatay Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlendi.

      

 “Etik İlkeleri”  konulu seminerde Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölümü Hukuk Tarihi A.B.D. Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Abdurrahman Savaş  konuşmacı olarak katılarak, etik ilkeler hakkında bilgiler verdi.
 
Eski dönemlerden beri doğrudan veya dolaylı etik ilkelere bir yöneliş olduğunu ifade eden Yard. Doç. Dr. Abdurrahman Savaş, “Tarihte kamu görevlileri ve devlet başkanlarının göreve geldiklerinde kendilerine bugünkü anlamda bir etik sözleşmenin imzalattırıldığı veya o günkü anlamda bir etik taahhüdün alındığı görevde hangi ilkelere bağlı kalacaklarına ilişkin yeminlerin ettirildiğini görüyoruz” dedi.
 
Etik ilkelerine hukuk açısından bakıldığında sosyal düzen kuralları olarak toplumun işleyişini farklı açılardan kuralarla denetlemeye ve bir tüzel halinde işletilmeye çalışıldığını belirten Savaş, bunların din kuralları, ahlak kuralları, görgü kuralları ve hukuk kuralları olduğunu dile getirdi. Yard. Doç. Abdurrahman Savaş, etik ilkelerine uygun olmayan davranışların dünya üzerindeki dağılımına bakıldığında bunların gelişmemiş yada gelişmekte olan ülkelerde daha çok olduğunu belirterek, bu ülkelerde ki insanların ekonomik problemlerinin olduğunu ve etik ilkelerinin çok net bir şekilde uygulanmasını sağlamanın zor olduğunu vurguladı.  

      

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise, belediye ile ilgili kanunlar hususunda personelin bilgilendirilmesi ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla böyle bir eğitim seminerine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA