• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatayda bacasız ev kalmayacak
03 Kasım 2011 Perşembe 12:00

Karatay'da bacasız ev kalmayacak

Karatay ilçe sınırlarında bulunan dar gelirli ailelerinin kış aylarında yaşadığı yakacak sorunu her yıl olduğu gibi bu yılda giderilmeye devam ediliyor.
Karatay ilçe sınırlarında bulunan dar gelirli ailelerinin kış aylarında yaşadığı yakacak sorunu her yıl olduğu gibi bu yılda giderilmeye devam ediliyor.
 
 Hükümetin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile fakir ve ihtiyaç sahibi ailelerin kışlık yakacak ihtiyacını karşılamak üzere, Valiliklere ve Kaymakamlıklara tahsis ettiği ücretsiz kömür yardımları bu yıl da Karatay ilçesinde dağıtılmaya başlandı.
 
Karatay Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından daha önceden belirlenen dar gelirli ailelere verilmek üzere dağıtılan kömürler bizzat Karatay Belediyesi’ne bağlı ekip ve araçlarla ailelerin evlerine götürülerek teslim ediliyor. Havaların soğuması ile birlikte kömür almakta zorlanan yoksul ailelere hane başına 1 ton 250 kilogram olmak üzere Karatay’da toplam 8 bin aileye kömür ulaştırılacak.
 
Hiçbir şekilde kömür alma imkanına sahip olmayan başta genç yaşta dul kalmış çocukları olan bayanlar, çocuklarından ayrı kendi başına bağımsız yaşayan yaşlı insanlarımız ve aile reisi olmakla birlikte ağır sakatlığı ve hastalığı sebebiyle düzenli geliri olamayan veya çalışamayan vatandaşlarımıza kömür dağıtılırken, kendi imkanları ile kömür alamayacak derecede yoksul kimselerin de kömür ihtiyaçları karşılanıyor.
 
İhtiyaç sahibi ailelerin tespitinde (SOYBİS) Sosyal Yardım Bilgi Sisteminden yararlanıldığını da ifade eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, ayrıca Karatay Kaymakamlığı tarafından muhtarlara gönderilen yazıyla mahallelerinde ikamet eden ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kişilerin kayıtlarının istenildiğini ve bu çalışmalar doğrultusunda ihtiyaç sahibi ailelerin doğru bir şekilde tespit edilerek yardımların ulaştırıldığını söyledi.
 
Kış aylarının yaklaşması ile yakacak endişesine düşen dar gelirli aileler ise Karatay Belediyesi kömür dağıtım aracını görünce sevinçlerini gizleyemiyorlar. Yakacaklarını alan aileler memnuniyetlerini, yüzlerinde beliren tebessüm ile ifade ediyorlar.
 
Karatay ilçe sınırları içerisindeki yardıma muhtaç ailelerin her zaman yanlarında olma gayreti içerisinde olan Karatay Kaymakamlığı ve Karatay Belediyesi, ortaklaşa yürütülen çalışmalar ile kış gelmeden önce ihtiyaç sahiplerinin kömürlerini evlerine ulaştırmayı amaçlıyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA