• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatayda alt yapı çalışmaları hızlandı
10 Mayıs 2012 Perşembe 14:56

Karatay'da alt yapı çalışmaları hızlandı

Havaların ısınmasıyla birlikte altyapı çalışmalarını hızlandıran Karatay Belediyesi asfalt, parke ve bordür kaplama çalışmaları ile ilgili daha önceden programa alınan bölgelere tüm imkanlarını...
Havaların ısınmasıyla birlikte altyapı çalışmalarını hızlandıran Karatay Belediyesi asfalt, parke ve bordür kaplama çalışmaları ile ilgili daha önceden programa alınan bölgelere tüm imkanlarını seferber etti. İlçenin estetik bir görünüme kavuşması için var gücü ile çalışmalarını sürdüren ekipler şehir merkezindeki cadde ve sokaklara ağırlık verdi.
Aziziye mahallesi Ayanbey sokakta devam eden altyapı çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, özellikle 2012 yılı içerisinde 150 Bin ton asfalt yapmayı hedeflediklerini bu bağlamda da alt yapı çalışmalarına daha bir ağırlık verdiklerini söyledi. Belediye ekiplerinin bir taraftan şehir merkezinde çalıştığını bir taraftan da en ücra mahallelere hizmet götürüldüğünü dile getiren Hançerli, şehir merkezindeki tretuvarların yenilenmesi gerektiğini bu nedenle de özellikle Ayanbey sokak, eski İstanbul caddesi, Aziziye caddesi ve Şerafettin caddesi gibi önemli arterlerde esnafın da hoşgörüsüne sığınarak çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti. Çalışmalar esnasında esnafın en az bir şekilde etkilenmesi için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini vurgulayan Başkan Hançerli, ekiplerin özellikle ticarethanelerin kapalı olduğu bir zamanda ve hafta sonlarında çalışmaların yürütüldüğünü söyledi. Başkan Mehmet Hançerli parke, bordür ve tretuvarı değiştirilen yerlerin asfalt kaplamasının yenileneceğini de belirterek Karatay’da şehir merkezindeki ana arterler cadde ve sokakların daha estetik ve düzenli olması yönünde çalışmaların sürdürüleceğini sözlerine ekledi.
YORUMLAR
Vatandaşa hizmet değil zulum yapıyor
yetkin sert
keçeciler cadddesi 2 yıl önce kaldırım ve asfalt çalışması yapıldı. Geçen sene yapılan kaldırımlar söküldü tekrardan yol genişleyerek ve aslafaltı yamayarak tekrardan yapıldı. Bu sene ne hikmetse kaldırıma ellemediler asfaltı komple kazıyarak tekrardan yapacakalr....... Ben vatandaş olarak yapılan hizmetten memnun olmadığım gibi bu paralar neticede bizim vermiş olduğumuz vergilerle yapıldığında dolayı kıyamet günü iki elim bu hizmeti düzensiz yapanların yakasında olacak.
78.161.105.156
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyeleri Konya'da
  • Konya'da Hız kurbanı olan Rabia'nın ağlatan 'Afrin' mektubu

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA