• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatayda Aile İçi İletişim semineri
20 Mayıs 2012 Pazar 13:16

Karatay'da 'Aile İçi İletişim' semineri

Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Karatay Belediyesince ortaklaşa Aile İçi İletişim konulu seminer düzenlendi.

Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Karatay Belediyesince ortaklaşa “Aile İçi İletişim” konulu seminer düzenlenerek sağlıklı, güçlü ailelerin ve nesillerin oluşmasında iletişimin önemine değinildi.

Karatay Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen seminere konuşmacı olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fak. Öğr. Üyesi Doç. Dr. Şahin Kesici ve Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fak. Öğr. Üyesi Dr. Barbaros Yalçın katılırken vatandaşların ilgisi oldukça yoğundu.

Seminer öncesi kısa bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Botsalı, ailenin Türk toplumunun çekirdeğini oluşturduğunu ifade ederek “Bu çok önemli kurumun hayatiyeti, özellikle eşler arasındaki iletişime bağlıdır” dedi. Botsalı ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının toplum ve aile hizmetleri genel müdürlüğü olarak aile içeriği ile ilgili çalışmaların devam ettiğine vurgu yaparak semineri veren öğretim üyelerine teşekkür etti.

Konuşmanın ardından geçilen seminerde il olarak Necmettin Erbakan üniversitesi Eğitim Fak. Öğr. Üyesi Doç. Dr. Şahin Kesici söz aldı. Eşlerin evlendiklerinde hangi özellikleri taşıdığına dikkat çeken Kesici, birbirlerinden güçlü ve kopamayacak bağlar kurmalarını istedi. Kırıcı olmamalarını ve daima esnek olmalarını eşlere tavsiye eden Doç. Dr. Şahin Kesici her konuda eşlerin birbirleri ile net ve açık konuşması gerektiğini vurguladı.

Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fak. Öğr. Üyesi Dr. Barbaros Yalçın ise konuşmasında Anne – Baba ve Çocuk iletişimine değindi. İletişim sisteminin temel öğelerinden biri de dinleme olduğunu belirten Yalçın, “İyi bir dinleyici, iletişim kurduğu kişinin yalnız söylediklerini değil, yüzü, eli, kolu ve bedeniyle yaptıklarını da “duyar”; çünkü yüz ifadeleri, el ve kol hareketleri, bedenin duruş tarzı, sesin tonu gibi sessiz mesajlar kullanarak da, iletişim kurulur” dedi.

Seminerim sonunda Necmettin Erbakan üniversitesi Eğitim Fak. Öğr. Üyesi Doç. Dr. Şahin Kesici ve Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fak. Öğr. Üyesi Dr. Barbaros Yalçın’a katkılarından dolayı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Botsalı ve Karatay Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Baran tarafından plaket takdim edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA