• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karataya plaza cami
30 Nisan 2010 Cuma 17:59

Karatay'a plaza cami

Karatay Belediyesi ve Karatay İlçe Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlenen bir törenle Beyşehirliler Plaza Camiinin temeli dualarla atıldı.
Karatay Belediyesi ve Karatay İlçe Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlenen bir törenle Beyşehirliler Plaza Camii’nin temeli dualarla atıldı.
 
Adalet parkı ve Beyşehirliler Plaza iş merkezlerinin bitişiğinde düzenlenen temel atma törenine Cumhuriyet Savcılarından Ömer Tuncay İpek ve Asım Kurt, İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay İlçe Müftüsü Musa Dolar, Belediye meclis üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Törenin açış konuşmasını yapan Beyşehirliler Camii’ni yaptıran hayırsever iş adamı Yaşar Yapıcı, yapılan bu camiinin ardından yeni bir okul ve bir başka camiinin daha Konya’ya kazandırmayı planladıklarını söyledi.
 
Ardından söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, bulundukları alanın 730 Bin m2 lik büyükçe bir alan olduğunu ve bu alan içerisinde Adliye binası, Beyşehirliler Plaza İş Merkezi, Adalet Parkı, KTO Karatay Üniversitesi ve 2150 konutluk Akabe, Akkonak ile Adalet sitelerinin yer aldığını dile getirerek Liseler kampüsü ve Alaaddin – Adliye arası raylı sistem hattının da ring yapacağı devasa bir alan olduğunu söyledi. Temeli atılan Beyşehirliler Plaza Camiinin mimarisiyle fevkalade olduğunu belirten Başkan Hançerli, 1600 cemaatlik bu camiinin tamamlanmasıyla birlikte ihata duvarı ve çevre düzenlemesini Karatay Belediyesi olarak kendilerinin yapacağını vurgulayarak “Bizimde çorbada tuzumuz bulunsun” dedi. Adliye Binası civarında Karatay’ın bir alt merkezinin oluştuğunu da ifade eden Hançerli, bundan sonrada oluşmaya devam edeceğini bildirdi.
 
Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı ve Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Atlayın selamlama konuşmalarının ardından son olarak söz alan İl Müftüsü Şükrü Özbuğday; Peygamber efendimizin camii yapımına büyük önem verdiğini ve kendisinin cami yapımında bizzat bulunarak emek sarf ettiğini vurguladı. Özbuğday;  “Dinin önemli bir emri olan ibadetleri toplu olarak yerine getirmek için mabetlere ihtiyaç vardır. Mabetler insanlıkla beraber var olmuş ve kıyamete kadarda var olmaya devam edecektir” dedi. İl Müftüsü Şükrü Özbuğday ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesinin ve ilçe belediyelerinin camii inşasında, tamirinde, restorasyonunda ve çevre düzenlemesinde kendilerine büyük katkı sağladıklarını ifade etti.
 
Konuşmaların ardından Beyşehirliler Plaza Camii’nin yapımında emeği geçen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay İlçe Müftüsü Musa Dolar, İl Müftüsü Şükrü Özbuğday ve Hayırsever iş adamı Yaşar Yapıcı’ya katkılarından dolayı plaket takdim edilmesinin ardından Beyşehirliler Plaza Camiinin temeli okunan dualarla atıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı
  • Başkan Altay BÜSAN Sanayi Camii’nde Esnafla Buluştu
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA