• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karataya kent konseyi yön veriyor
26 Eylül 2010 Pazar 13:44

Karatay'a kent konseyi yön veriyor

Karatayın sürdürülebilir ve yaşanabilir geleceğine yönelik katılımcı bir anlayış getiren, kent ve yaşam

Karatay’ın sürdürülebilir ve yaşanabilir geleceğine yönelik katılımcı bir anlayış getiren, kent ve yaşam kalitesini geliştirme amacı taşıyan ve her yıl ocak ve eylül aylarında olmak üzere 2 defa toplanan Karatay Kent Konseyi, Karatay Belediyesi Meclis salonunda 2010 yılı 2. toplantısını gerçekleştirdi. Gerçekleşen toplantıya Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Kent Konseyi yönetimi ve üyeleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; Kent Konseyi’nde alınan kararlar doğrultusunda Karatay Belediyesi olarak çalışmalarını bu yönde hız kesmeden devam ettirdiklerini ve Karatay’ın gelişmesi adına ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini ifade etti.

Karatay Belediyesi’nin çalışmaları hususunda da toplantıya katılanlara slayt eşliğinde bilgi veren Başkan Hançerli; 2010 yılı içerisinde Kapalı Yüzme Havuzu, Keçeciler Pazar Yeri, Karakulak Parkı ve Sosyal Donatı Alanı’nın temelinin atılacağını ayrıca Keçeciler Düğün Salonu, Sedirler Taziye Evi, Emekli Konağı ve İnternet Evi, Çatalhüyük Emekli Konağı, İnternet Evi’nin de açılışlarının yapılacağını söyledi. Başkan Hançerli; Karatay’ın yeşile doyduğunu belirterek, 1 milyon metrekare alana sahip olan Aslım Ormanı’nda ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceğini ve Aslım Orman’ın Konya’nın akciğerleri olacağını vurguladı.

Başkan Hançerli ayrıca; Karatay’a kazandırılan kamu binaları, toplu konut projeleri, pazar marketler, emekliler konağı ve internet evleri, muhtar evleri, eğitime destek, sağlık, temizlik, sosyal yardım hizmetleri, yeşil alan, alt ve üst yapı çalışmalarıyla Karatay ilçesinin bugüne değin görmediği hizmetleri son dönemde gördüğünü, Karatay’ın kentsel dönüşüm anlamında büyük bir ivme kazandığını ve hızla büyümeye devam ettiğini vurguladı. Başkan Hançerli yatırımlarımız Karatay’ımız için artarak devam edecek dedi.

 

Karatay Kent Konseyi Genel Kurulu üyelerince de dikkatle takip edilen toplantı sonunda söz alan katılımcılar, Karatay’a kazandırılan çalışmalar konusunda beğeni ve takdirlerini dile getirdiler. Konuşmaların ardından gündem maddeleriyle toplantı devam etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA