• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karataya Hilton geliyor
04 Ağustos 2009 Salı 17:03

Karatay'a Hilton geliyor

Hz. Mevlananın türbesini bünyesinde barındıran ve yılda 2 Milyon turisti ağırlayan Karataya, dört yıldızlı bir otel yapılıyor.

Hz. Mevlana’nın türbesini bünyesinde barındıran ve yılda 2 Milyon turisti ağırlayan Karatay’a, dört yıldızlı bir otel yapılıyor.

           

Mevlana Kültür Merkezi yanına Hilton oteller zincirini oluşturan Garden Inn serisini inşa etmek için çalışmalara başlandı.  Kosifler Grup tarafından yapımına başlanılan Hilton Garden Inn otelinin 4 yıldızlı olacağı ve 2010 yılında düzenlenecek olan Şeb-i Arus törenlerine yetiştirilmesi planlanıyor.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, kazandırılan yatırımın Karatay ilçesinin kalkınması, gelişmesi adına önemli adımlar atıldığının göstergesi olduğunu dile getirdi. Karatay’lılara hak ettiği hizmeti sunmak için çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Hançerli, kamu binalarının Karatay’a kazandırılmasında kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve belediye meclis üyeleri ile birlik ve beraberlik içerisinde çalıştıklarını söyledi. Karatay’a yeni bir kent merkezi kazandırmak için devam eden çalışmalara da değinen Başkan Hançerli, “Hizmet için mazeretimiz yok, hemşerilerimizin desteği ile yaşam standardı bakımından Karatay’ımızı daha yüksek seviyelere taşıyacağız” dedi. Hançerli son olarak Mevlana Kültür Merkezi yanında yapımına başlanılan dört yıldızlı Hilton Garden Inn otelinin Karatay’a ve Konya’mıza hayırlı olmasını diledi.

YORUMLAR
Kendi yapmadığına Sahip Çıkmak
Goca Gonyalı
Karatayın başkanı geçmişte kendisinin direkt bir katkısı olmadığı halde yapılan adliye sarayı ve ticaret odası üniversitesine sahip çıkarak gülünç olmuştu. Şimdi Üçler Mezarlığı ile MKM arasına yapılacak otele de hiç bir katkısı olmadığı halde yine sahip çıkarak bu defa daha bir mesafe kat etme yolunu seçmiş. Geçmişte geneleve sahip çıkan milletvekillerinin durumu kendisine ibret olurmu bilmem. içkili otel binası yapılarak karatay gelişmez gelişemez. Gelişme kaydediyoruz ve hilton yapılmasına evet diyorsanız o zaman açılışa da paris hiltonu getirmek veya en azından davet etmek görevide size düşer. Böylelikle gelişmişlik yolunda önemli bir adım daha tarafınızdan atılmış olur belki.
88.254.16.126
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA