• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karataya 2 taziye evi daha kazandırılıyor
13 Ağustos 2012 Pazartesi 17:03

Karatay'a 2 taziye evi daha kazandırılıyor

Karataya her fırsatta ilkleri kazandırmanın gayreti içerisinde olan Karatay Belediyesi, Sedirler Taziye evi ve Başak mahallesi taziye evinin ardından ilçeye 2 yeni taziye evi daha kazandırıyor.

Karatay’a her fırsatta ilkleri kazandırmanın gayreti içerisinde olan Karatay Belediyesi, Sedirler Taziye evi ve Başak mahallesi taziye evinin ardından ilçeye 2 yeni taziye evi daha kazandırıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2010 yılında Konya’da bir ilki gerçekleştirerek Orta Mescit mahallesinde hizmete sunduğu Sedirler Sosyal Tesisi ve Taziye Evi’nin Ortamescit, Hasan Dede Mescit, Hacıyusuf Mescit, Hacısadık Mahalleleri ve civar mahallelere hizmet verdiğini söyledi. Bir tane ile yetinmeyerek 2 ‘ncisini Başak mahallesine kazandırdıklarını dile getiren Hançerli, sosyal tesis ve taziye evi atağına 2 tesis daha kazandırmanın çabası içerisinde olduklarını belirtti. Saraçoğlu mahallesine yapılacak sosyal tesis ve taziye evinin yaklaşık 1 Milyon TL nin üzerinde bir maliyet olduğunu ifade eden Başkan Hançerli, Araplar mezarlığı yanına kazandırılacak taziye evinin ise önümüzdeki günlerde ihaleye çıkarılacağını söyledi. 5383 m² arsa alanı üzerine kurulan Saraçoğlu Sosyal tesis ve taziye evi inşaat alanının 770 m² olduğunu belirten Hançerli, içerisinde büyük ve küçük olmak üzere 2 adet salon, Fuaye alanı, muhtar odası, gelin odası, servis mutfağı ve KARMEK dersliği bulunacağını belirtti. 800 m² arsa alanı üzerine kurulacak Araplar mezarlığı yanı Taziye evinin ise 2 katlı ve 606 m² inşaat alanı ve içerisinde 2 adet salon, şadırvan, morg, gasil hane ve servis mutfağının yer alacağını ve yapımı tamamlandığında Karatay’lılara hizmet edeceğini vurguladı.  Başkan Hançerli ayrıca ilçeye kazandırılan sosyal tesislerin sosyal belediyeciliğin en güzel uygulamalarından biri olduğunu ifade ederek ilçeye kazandırılan taziye evleri ile vatandaşın ayrıcalıklı bir hizmete daha kavuşmuş olduğunu sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA