• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay Üniversitesine yeni rektör
20 Mart 2012 Salı 13:19

Karatay Üniversitesi'ne yeni rektör

Daha önce Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığını yürüten KTO Karatay Ünivers itesi Rektörü Prof. Dr. Ömer TORLAK, Üniversitemizin huzurlu, kaliteli ve...
Daha önce Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı’nı yürüten KTO Karatay Ünivers  itesi Rektörü Prof. Dr. Ömer TORLAK, “Üniversitemizin huzurlu, kaliteli ve özgür bir bilim yuvası olması yolunda yapılması gereken her şeyi samimiyetle ve kararlılıkla yapacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. İstikrarlı ve güven veren yönetim anlayışıyla mensubu olmaktan gurur duyduğum KTO Karatay Üniversitesi’nde gerçek bir üniversite ortamını hep birlikte inşa edeceğimize ve hem Konya’ya hem de ülkemize yakışan bir üniversite olacağımıza inanıyorum.” dedi. KTO Karatay Üniversitesi’nin rektörü olmanın önemli bir sorumluluk olduğunu da söyleyen Rektör Prof. Dr. Ömer Torlak, Üniversite’nin Mevlana diyarı Konya’nın bir üniversitesi olduğunu ve üniversiteyi hep birlikte yükselteceklerini ifade etti. 
 
 Prof. Dr. Ömer Torlak Kimdir?
 1961 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni 1982 yılında bitirdi. 1984’te Pazarlama Bilim Dalı’nda yüksek lisans, 1991 yılında doktora derecelerini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden aldı. 1986 yılından 1996 yılına kadar çalışmalarını özel sektörde sürdürdü. Akademik kariyerine 1996 yılında Kırıkkale Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yardımcı doçent olarak başladı. 1999’da yardımcı doçent olarak atandığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde 2002 yılında doçent 2007 yılında profesör oldu. 2011-2012 yılları arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı olarak görev yaptı. 2012 yılında KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğü’ne atandı.
Prof. Dr. Ömer Torlak’ın bireysel ve müşterek yayınlanmış Pazarlama Stratejileri-Yönetsel Bir Yaklaşım, Modern Pazarlama, Tüketim-Bireysel Eylemin Toplumsal Dönüşümü, Belediyelerde Hizmet Yönetimi ve Pazarlama, Pazarlama Ahlâkı, Yeni Müşteri ve Pazarlamaya Giriş başlıklı 7 adet kitabı, kitap editörlükleri, kitap bölümleri, ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi ile ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlarda sunulmuş çok sayıda bildirisi bulunmaktadır.
HABER MERKEZİ
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA