• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay Üniversitesinde lisans üstü eğitim
31 Ağustos 2012 Cuma 15:12

Karatay Üniversitesi'nde lisans üstü eğitim

KTO-Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmazı makamında ziyaret etti. KTO- Karatay Üniversitesindeki son gelişmelerin konuşulduğu ziyarette...

KTO-Karatay Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ömer Torlak MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz’ı makamında ziyaret etti.
KTO- Karatay Üniversitesi’nin yeni döneminin konuşulduğu ziyarette. Prof. Dr. Torlak, yeni kayıt döneminde Karatay Üniversitesine kayıtlarda ilginin yoğun olduğunu söyledi.  Üniversitede dört yeni bölümü hayata geçirdiklerini belirten Rektör Torlak, “Yeni dönemde KTO- Karatay Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Sosyal Hizmet ve İnşaat Mühendisliği bölümüne öğrenci alımlarına başladık. Şu ana kadar üniversitemize kayıtlarımız yoğun geçiyor. Okulumuza olan ilgiden memnunuz” dedi.

Bu dönemde Lisansüstü eğitimde Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün İşletme tezli ve tezsiz yüksek lisans imkânı sunduklarını belirten Prof. Dr. Ömer Torlak, “ İşletme yüksek lisans bölümlerine birbirinden değerli hocalarımız yer alacak. Yüksek lisans yapmak isteyenler 2012-2013 güz dönemi için müracaat edebilecekler. Kurumsal müracaatlarda 5 kişi ve üzeri taleplerde yüzde 25 indirim imkânı sunuyoruz. Tezli bölüm için 30, tezsiz yüksek lisans için 60 kişilik kontenjan belirlendi. Konyalıları lisansüstü eğitim için üniversitemize davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

KTO- Karatay Üniversitesi’nin Konyalı sanayiciler için önemine değinen MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz da, “KTO-Karatay Üniversitesi Konyalı iş adamlarımızın birlikteliği ile kurulmuş önemli bir üniversitemiz. Ayrıca şehrimizin kalifiyeli eleman ihtiyacının yetiştirilmesinde KTO- Karatay Üniversitesi önemli bir yük almıştır. Yeni bölümler ile üniversitenin kapasitesinin artması bizleri mutlu etti” dedi.

Yeni dönemde üniversitenin işletme alanında yüksek lisans öğretimine başlamasının sanayiciler açısından önemine değinen Korkmaz, “Konyalı iş adamlarımızın eğitime önem vermesi iş dünyamızın geleceği açısından çok önemli. Bu noktada şehrimizin eğitim üssü olma noktasında yaşanan pozitif gelişmeler bizleri de sevindiriyor” ifadesini kullandı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA