• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay Üniversitesi heyeti Büyükşehirde
26 Ekim 2009 Pazartesi 16:11

Karatay Üniversitesi heyeti Büyükşehir'de

KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Konyada gerçekleştirecekleri ilk toplantı öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyüreki ziyaret etti.

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Konya’da gerçekleştirecekleri ilk toplantı öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret etti.

Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, sanayi ve üniversite arasındaki işbirliğini sağlayarak, sanayiye gerçek anlamda kalifiye eleman yetiştirmek üzere 4 yıl önce başladıkları çalışmanın sonuna geldiklerini belirterek, ilk toplantıda rektör adaylarını ve açılacak bölümleri belirleyeceklerini dile getirdi.

KONYA’YA HEYECAN GETİRDİ

Konya’ya son yıllarda yapılan en önemli yatırımlarından birinin KTO Karatay Üniversitesi olduğunu kaydeden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, emeği geçenlere teşekkür etti. Selçuk Üniversitesi’nin, Konya’nın sosyal, kültürel ve ekonomik lokomotifi durumunda olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, “Konya 30 sene sonra yeni bir üniversiteye kavuşuyor. Bu, Konya açısından büyük bir olay. İlk özel üniversitenin kuruluyor olması Konya’ya heyecan getirdi. KTO Karatay Üniversitesi daha eğitime başlamadan bulunduğu bölgenin değerini artırarak şehre katkı yapmaya başladı” dedi.

Belediye olarak üniversitenin ihtiyaçlarının karşılanması ve Konya’daki eğitim kalitesinin yükselmesi için gayret gösterdiklerini vurgulayan Başkan Akyürek, Konya’daki eğitim seviyesinin yükselmesinde yerel yönetimlerin konuya sahip çıkmalarının büyük katkısı olduğunu ifade etti. Başkan Akyürek, hep birlikte Konya’nın ve Türkiye’nin eğitim çıtasını yükseltmek için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Başlığa bak!!
Ali CEREN
En azından kendinizin de inanabileceği başlıklar atın. "Akyürek Üzülmez elele .." Gıdıklayın da gülelim. Elele ancak Kahireye gidersiniz!
88.254.22.26
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA