• Konya-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay Üniversitesi eğitime gelecek yıl başlıyor
26 Ekim 2009 Pazartesi 18:12

Karatay Üniversitesi eğitime gelecek yıl başlıyor

Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Hüseyin Üzülmez, KTO-Karatay Üniversitesi'nin önümüzdeki yıl öğrenci almaya başlayacağını söyledi.
Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Hüseyin Üzülmez, KTO-Karatay Üniversitesi'nin önümüzdeki yıl öğrenci almaya başlayacağını söyledi.

KTO Karatay Üniversitesi mütevelli heyeti toplantısı Konya Dedeman Otel'de yapıldı. KTO Başkanı Üzülmez, toplantıda Karatay Üniversitesi hakkında bilgi verdi.

Üzülmez, önümüzdeki sene akademik hayata merhaba diyecek üniversitenin ilk etapta 6 fakülte ve 2 enstitüden oluşacağını dile getirdi. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte bin öğrenciye ulaşmak istediklerini anlatan Üzülmez, amaçlarının çok öğrenci değil, nitelikli ve dünya ile rekabet eden öğrenci mezun etmek olduğunu vurguladı.

Üzülmez, Konya sanayisinin teknik eleman eksiğini kapatacak ve bilim ve teknolojide üniversite-sanayi işbirliğini sağlayacak uygulamalı bir üniversiteye ihtiyacı olduğunu tespit ettiklerini kaydetti.

Üzülmez, "Üniversite bünyesinde Fen-Edebiyat, Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar, Hukuk Fakültesi ve Uygulamalı Mesleki Bilimler Yüksek Okulu ile Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü bulunacak. Üniversitemizde Türkiye'de ilk defa uygulanacak modelle Uygulamalı Mesleki Bilimler Yüksek Okulu bulunacaktır." dedi.

Yüksek okulun 4 yıl süreyle eğitim vereceğine dikkat çeken Hüseyin Üzülmez, sanayicinin ara eleman sıkıntısının bu üniversite sayesinde çözüleceğini belirtti.

Karatay Üniversitesi bünyesinde eğitim görecek öğrencilerin dünyayla rekabet edebilecek şekilde yetişmelerini sağlamayı amaçladıklarını anlatan Üzülmez, "KTO-Karatay Üniversitesi'nin 2010-2011 yılında eğitim ve öğretime başlaması adına yapılacak çalışmalar için toplanmış bulunmaktayız. Bu güne kadar sergilediğimiz özverili çalışmalarla çok kısa bir süre içerisinde üniversitenin yasal kuruluşunu gerçekleştirdik. Bundan sonra da üniversitemizin gelecek yıl açılması hedefimizi gerçekleştirmek için, planlı ve programlı olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA