• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay sivil irade için evet diyecek
11 Ağustos 2010 Çarşamba 11:00

'Karatay sivil irade için evet diyecek'

Ak Parti Karatay İlçe Teşkilatı referandum öncesi hızlı bir çalışma temposu sergileyerek halka neden evet demeleri gerektiklerini anlatıyor.

 Karatay Kadın Kolları ilçede bulunan park ve piknik alanlarında referandum öncesi vatandaşa karanfil dağıtarak destek isterken, ilçe teşkilatı ise mahallelerde yaptığı  bölge toplantılarıyla 12 Eylül’de yapılacak olan Referandum için destek turlarında. Son olarak Referandum çalışmaları kapsamında Adalet ve Olimpiyat Parklarında vatandaşla buluşan Ak Parti Karatay İlçe Teşkilatı, yaptığı geniş kapsamlı anlatımlarla vatandaşı bilinçlendirerek 12 Eylül de destek istedi. Düzenlenen programlara Ak Parti Konya Milletvekilleri Ayşe Türkmenoğlu, Mustafa Kabakcı, Ali Öztürk, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal, teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Programın açılış konuşmasını yapan Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal Karatay İlçe Teşkilatı olarak sokak sokak, kapı kapı dolaşarak halka neden evet demeleri gerektiğini açıkladıklarını ifade etti. Tükiye’nin çok farklı süreçlerden geçtiğini ve en önemli sürecin ise 12 Eylül tarihi olduğunu söyleyen Ünal, 1980 ihtilalinin 30. yıldönümünde Türkiye’nin çok kritik bir halk oylamasını gerçekleştireceğini ifade etti. Ömer Ünal “ Eğer biz geleceğimizde sivil iradenin hakim olmasını istiyorsak bu referandumda evet dememiz gerekiyor” dedi.

Ak Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal’ın konuşmasından sonra söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise kendilerine güvenen siyasi partilerin halka gitmekten korkmadıklarını ifade ederek yapılacak referandumun partiler üstü bir konu olduğunu demokrasilerin gelişmesi adına halka verilen özgürlüklere evet denilmesi gerektiğini ifade ederek çok yüksek bir yüzdeyle Karatay ilçesinin Evet oyu vereceğine inandıklarını söyledi.

Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı ise “Halk oylaması milletimizin geleceğini belirlemek için yapılan bir düzenleme ve milletin bütün kurumlarıyla, insanıyla evet biz birbirimizle böyle yaşayacağız diye yaptığı sözleşmenin adıdır. Biz bunu siyasi bir çalışma olarak değil, ortak sivil bir mutabakat olarak görüyoruz” dedi.

Ak Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu ise 12 Eylül de tarihi bir olaya hep birlikte tanık edeceklerini Türkiye’yi yarınlara taşıyacak olan daha geniş daha müreffeh bir Türkiye için Sivil Anayasaya evet dediklerini ifade ederek bur da hepimizin vatandaşlık borcu sandığa giderek sivil anayasaya evet demek olduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA