• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay kömür dağıtımına devam ediyor
02 Kasım 2010 Salı 15:13

Karatay kömür dağıtımına devam ediyor

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünce tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere kömür dağıtımına hız veren Karatay Belediyesi, Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdürüyor.
Karatay Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü’nce tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere kömür dağıtımına hız veren Karatay Belediyesi, Sosyal Belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdürüyor.

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte yakacak ihtiyacını karşılayamayan ailelerin yardımına, Karatay Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Karatay Belediyesi yetişiyor. İlçe genelinde 10 bin aileye dağıtılacak olan ithal kömürler, Karatay Belediyesi ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine teslim edilmeye başlandı. Birer ton olarak dağıtılan kömürlerin kış mevsiminin etkisini göstermeden teslim edilmesi ihtiyaç sahibi aileleri sevindirdi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay Kaymakamlığı ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarda her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 bin aileye kömür yardımının yapılacağını belirterek ücretsiz olarak dağıtımı yapılmakta olan kömürlerin her aileye 1’er ton verileceğini söyledi. Karatay’da ikamet eden ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan yardıma muhtaç ailelerin Karatay Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından tespit edildiğini ve "Para ile satılmaz" yazılı torba içerisindeki kömürleri Karatay Belediyesi ekip ve araçlarıyla kapılarına kadar ulaştırdıklarını ifade eden Başkan Hançerli, kanunla kurulu sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olmayan, fakru zaruret içerisinde bulunup maddi anlamda geçim sıkıntısı çeken bütün vatandaşlara kömür dağıtılacağını söyledi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, dağıtıma başlanılan ücretsiz yardım kömürlerinin belediyeye ait depolara nakledilerek oradan yine belediye tarafından oluşturulan ekip ve araçlar ile yardıma muhtaç ailelerin evlerine teslim edildiğini ve toplam 1850 ton kömür dağıtımının yapıldığını vurguladı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA