• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay kentsel dönüşümde altın çağını yaşıyor
30 Eylül 2010 Perşembe 12:45

Karatay kentsel dönüşümde altın çağını yaşıyor

Karatay ilçesi hızlı gelişimini sürdürüyor.

Karatay Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm projeleriylehayata geçirdiği toplu konut çalışmaları Türkiye’de ve Konya’da bir ilk olmaözelliğini taşıyor. İlçenin farklı bölgelerinde yürütülen toplu konutçalışmalarıyla, site anlayışının hakim olduğu modern konutlarla ve farklı birşehircilik anlayışı ile Konya’nın gözde ilçesi Karatay hızlı gelişimini sürdürüyor.

 Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay BelediyeBaşkanı Mehmet Hançerli; her geçen gün büyüyen ve gelişen Karatay’ı, mimari şehir plancılığıaçısından daha modern bir ilçe görünümüne kavuşturmak ve yaşanabilir bir ilçehaline getirmek için, hazırlanan projelerin bir bir hayata geçirildiğinibelirterek bugüne dek 18 toplu konut projesiyle 9008 konutun temelininatıldığını söyledi. 19’uncu toplu konut hamlesinin de kurulma aşamasına geldiğinive en kısa zamanda üye kayıtlarının alınacağını belirten Başkan Hançerli, toplu konut projeleri ile konut açığınıngiderilmesi kadar, ilçenin modern bir yapıya kavuşturulmasını da hedeflediklerinidile getirdi. Belediye öncülüğünde kurulan kooperatiflerle düzenli şehirleşmeaçısından modern, her türlü sosyal donatıya ve çevre düzenlemesine sahip toplukonut alanlarıyla planlı kentleşme sağlanırken, ilçe genelinde ekonomik,güvenilir ve sağlıklı yerleşim alanlarının da oluşturulduğunu vurgulayan BaşkanHançerli, özellikle son yıllarda ana arterlerde çok katlı yapılaşmanın artışgösterdiğini ve bunun da ilçenin estetik görünümü açısından büyük önem arzettiğini belirtti.

 Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2010yılında artış gösteren yeni bina yapı ruhsatının 300 adet olduğunu ifade ederek,ruhsat işlemlerini e-randevu sistemiyle Konya’da en hızlı yürüten Belediyeolduklarının altını çizdi. Toplu konut açığının giderilmesi noktasındakiatılımlar ile örnek bir belediyecilik anlayışı sergileyen KaratayBelediyesi’nin, ilçenin yeniden şekillendirilmesi ve modern bir görünümekavuşturulması amacıyla yoğun çaba sarf ettiğini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA