• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karatay Kaymakamı imamlarla bir araya geldi
17 Kasım 2011 Perşembe 12:49

Karatay Kaymakamı imamlarla bir araya geldi

Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş halkın, imamları toplum önderi olarak gördüğünü ve bu nedenle görev ve sorumluluklarının oldukça zor olduğunu söyledi.

Karatay Belediyesi Meclis salonunda Karatay Müftülüğünce her ay düzenlenen cami görevlileri bilgilendirme toplantısına İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen İbrahim Karabulut, İlçe Emniyet Müdürü Vedat Şahin, Halk Eğitim Müdürü Osman Öz, Müftü Vekili Abdulkadir Kulu ve cami görevlileri katıldı.

Düzenlenen bilgilendirme toplantısında kısa bir konuşma yapan Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş halkın, imamları toplum önderi olarak gördüğünü ve bu nedenle görev ve sorumluluklarının oldukça zor olduğunu söyledi. İmamlığın toplumumuz için önemli bir görev olduğunu dile getiren Altıntaş; “Toplum önderi olmak sizlere çok büyük hassasiyetler yüklüyor. Hz. Mevlana’nın diyarında Mevlana’nın ilkelerini yaşayan ve yaşatan kişi olarak hoşgörünün, duruluğun, birliğin, beraberliğin elçisi olmak durumundayız” dedi. Camilerin toplumun bilinçlendiği eğitildiği ve eşitlendiği yer olduğunu ifade eden Mustafa Altıntaş, din görevlilerinin cami cemaatinin bizimle en iyi şekilde iletişim kurmasını sağlamak ve onları tanımak gibi bir sorumluluklarının olduğunu belirtti.

Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Türkiye’de 15 Milyon kişinin Cuma günleri din görevlilerinin dini ve toplumsal öğütlerini dinlediğini bu nedenle camilerin bir aydınlanma, bilinçlenme ve eğitim yeri olduğunu imamların ise cemaatin dertlerini ve sıkıntılarını paylaşan onların en yakın güvenilir kişisi olma özelliği taşıdığını dile getirdi. Selamlaşmanın önemine de değinen Altıntaş sırasıyla eğitim, sosyal yardım, gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması, aile hekimliği, evde bakım hizmetleri ve kadına yönelik şiddet hareketlerinin önlenmesi gibi konular hakkında konuşmasında yer verdi.

Ardından söz alan İl Müftüsü Şükrü Özbuğday ise Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş’a din görevlilerini yalnız bırakmayarak onların yanında olmasının kendilerine onur verdiğini ifade ederek toplantılarına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA